VOORBURGSCHE BUITEN[JLAATSEN. 415 26 Juli 1811. Johannes Sieberg, Oud Gouverneur-Generaal van Ned. Indië aan Adriaen van der Linden te Voorburg, een zeer aangename en gesitueerde Buitenplaats genaamt Vliet en Burg” in den Ambachte van Voorburg nabij de Wiekerbrug tusschen de Vliet en den Heereweg. „Vlyenburch”. Een woning aan de N. zijde van Voorburg, strekkende van de Broeksloot zuidwaarts op tot in de Vliet. 1569. Jan Janss. bruyct XII morgen landts met een huijs hem eijgen toebehorende, wert getaxeert jaerlicx voor XLI1. car. guld. huijer. 1597. Jan Janss. bruijct een huijs met een schuijer ende eenen berch hem toebehoorende, hem generende met lant- neringe, wert getaxeert III c w. 1602. Jan Janss Voorburch, VI morgen IIIII/2 hont land. 6 Oct. 1623. De erfgen. van Bastiaentje Gerritsdr. wed. van Jan Janss. Voorburch aan Pauwels de Jonghe, Secretaris en Griffier van den Prince van Orangie Grave van Nassau een hofstede, groot 10 morgen, 4 hond. 23 roeden. 7 Jan. 1641. De erfgen. van Pauwels de Jonghe, Secretaris enz. en Geertruijt Schoutens aan Reijniet Casembroot, Commis van de Finantie der Vereenigde Nederlanden. 3 Dec. 1650. Reijnier Casembroot, won. te ’s-Gravenhage, aen Barbara van Hoogstraten, wed. van den Commis Johan Schas, een woning genaemt Vlijenburch” „Vlienburch’’. strekkende van de Broeksloot Zuidwaarts op tot in de Vliet. 25 Nov. 1621. Abraham de Reek, eertijds rector te Breda aan Reijnier Pauw: een hofstede groot 2 morgen 5 hond 42 roeden, verhuurd van Dirck Jansz. en Jan Claesz.. thuijnders. 2 Febr. 1637. Mr. Reijnier Pauw, Heere van Terhorst, Raad in den Hoogen Rade, aan Jhr. Johan de Mortagne, geseijt Pottel, Hofmeester van de Staten Generaal de hofstede Vlienburch” met 3 morgen land.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1903 | | pagina 441