420 V00RBURGSCHE BUITENPLAATSEN. Lodewijk Bos- 1438. Item op Gheryt die Wolfs woninghe vyf ende dartych scellinck, die Machtelt, syn wyf, besprack voir Gheryt, haer ende hair kinderen mede te bedelen Iaant.: nu dat doester te Rijswijck). van Vrouwe Yda van Baerle, aan Sr. Johan van Steen wijck, 1512. Op thuys an de bregge heeft de kerck XXV sc. ende besprack Gheryt de Wolf dair nu in woent Govert Jansz. ende heeft belegen an de oistende de vairt, an de noirtside de heerwech, de zuytside ende, t westen de croft van ’t doester van Ryswyck. Memorieboek blz. 4, 17V, 25V. 1569. Aryen Gerbrantsz. huyert de brugghe, leggende by de Vriesen, over ’t water daer men tol geeft, toebehorende Cornelis Janss. van der Wolfl', ende de wedewy van Frans Willemss. in den Burch, geeft ’sjaers tot huyer XXIIII gulden. Kohier iooen penning. 1597. Aper Franss, van der Houven, brouwer tot Delfft bruyct een huys, met een cleyn huysken daeraen, mitsgaders de tholbrugge dat verhuyert wert in welck huys tapperye gedaen wert, getaxeert op XIIc F. Kohier ioen penning. 1628. Capt. Jan Claess. Byll gebruyct van d’erffgenamen van Aper Franss, van der Houven de huyssinge aen de thol brugge ende de boomgaert, mette incoompste van de thol op te brugge gestelt. 3 Juni 1637. (Willig Decreet 2 Maart 1637.) De admini strateurs van Willem van Zuyderhout, sub. officier van den Haag en Maeicken Robbrechts Doubleth aan Lodewijck van Boshuijsen, vleyshouder en vendrich van de Schutterij te ’s-Gravenhageeen huijs en erft', te voren genaemt de Vriesch” (Vriesen) en nu „Burchvliet”-, (voorn, perceel hadden de ver- koopers gekocht van de erfgen. van Aper Franss, van der Houve, en wordt in hure bewoond door Jacob Pieterss. van Spijck voor ƒ525 ’sjaers). 15 April 1654. Aeltge Pieters, wed. van Lodewijk Bos huijsen, wonende in ’s-Gravenhage aan Ida van Baerle, wed. van Arendt van Dorp, Hofmeester van Zijn Hoogheid den Prince van Orangie. 6 Mei 1684. De erfgen. wed. van Arent van Dorp

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1903 | | pagina 446