voorburgsche buitenplaatsen. 423 „Paeschavont” (3 April) 1423. Jan van Mathenisse Woutersz. bij dode van Machteld van de Werve, zijne moeder. Reg. In Beijeren IX fol. 40 en 98VS. 5 Januari 1402. Hertog Albrecht van Beieren aan Jan van der Werve: „alle sulcke leengoederen als hem van zijnen vaeder aengecomen sijn.” Copie, op papier. 4 Sept. 1439. Memorie van de beleening door „mijnheere van Santes" aan Jan van Mathenesse Wouterszoon, met de woningen en landen te houden tot een leen „binnen after zuster kindt niet te versterven'’. Auth. copie op papier. sijn in den ambochte van Vorborch ende heeft beleghen an die weestzide Gherarts woninghe van Vlaerdingen ende an die oistzide Jacob Hoen met eghen erve, an die zuijtzide te mit- vliets ende an die noirtzide onse wiklernesse, welc lant metter husinghe voirseit also grote ende also cleijne alst geleghen is, wi verliet hebben ende verlien Jan van den Werve Hubrechts- sone ende sinen nacomelinghe van ons ende van onsen na- comelinghen te houden te leene, in alle dien rechte ende in al dierselver manieren alst Pieter voirseit van onsen ouders ende van ons to houden plach, sonder arghelist. In orconde desen brieve bezeghelt met onsen zeghele ghegheven in die Haghe op Sente Niclaeus dach int jaar ons Heeren MCCC zes en viertich. Reg. O. R. In Beijeren 18 fol. 13. 21 Maart 1466. (vgl. de acte van 5 Juni 1581). Philips de Goede op verzoek van Bertelmeus Pertant, diens dochterszoon Philips van Mathenesse, na dode van zijn vader Jan van Mathenesse, met het huis en hofstede van den Werve, „mit boemgaerden, bomen, potingen, graften, cingulen ende mit 12 margen land dairan ende noch dairbij een woeninge mit 't sestich margen lants” gelegen in den ambachte van Voorburg. Auth. copie, op papier. 2 April 1415. Graaf Willem VI, aan Mechteld, Hubrechts dochter van den Werve, Vrouwe van Mathenesse, na dode van Jan van der Werve, haar broeder: i°. een woning met 12 morgen land en 2°. een woning met omtrent 60 morgen land, gelegen in het ambacht van Voorburg. Authentieke copie op papier.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1903 | | pagina 449