424 VOORBURGSCHE BUITENPLAATSEN. I t 9 Maart 1503. Jacob van Matenesse, hem aengekomen van zijn broeder Philips van Matenesse, monnick in de ordere van den benicdyten tot Wermont, genaamd „Sinte Marienhove”. Reg. A. P. Archidux. Cap. N.H. fol. 48 vs. 12 April 1516. Karel V aan Marie van Matenesse Philips- dochter, echtgenoote van Mr. Jan van Duvenvoirde, na dode van haar broeder Jacob van Matenesse, met het huis, hofstad, enz. I charter. 8 September 1558. Johan van Duvenvoirde, volgens testamentaire dispositie dd. 8 Nov. 1553 van Vrouwe Marie van Matenesse Vrouwe van Warmont, zijn moeder, wed. van wijlen Johan van Duvenvoirde, onse getrouwe Raedt van onsen Hove van Holland, Ridder. Reg. Consaederatio Cap. N.H. fol. 58. 17 Januari 1574. Philips II aan den minderjarigen Jan van Duvenvoirde Jansz. (hulder Dirck Paeuw Jansz.) met het huis, hofstede, enz. hem aangekomen door het overlijden van zijn vader Jan van Duvenvoirde. 1 charter. 5 Juni 1581. (vgl. acte van 21 Mrt. 1466 vorige en volgende) Philips II aan Maria van Duvenvoorde, na doode van haar broeder Jan van Duvenvoorde Jansz. met het huis en hofstede van de Werve, c. a. met 60 morgen land daaraan gelegen en daarbij een woning met 12 morgen land, tot een leen „binnen after zusters kint niet te versterven”. Copie op papier. 20 Juni 1597. De Staten van Holland en West-Friesland aan den minderjarigen Werner van Lennip (hulder Jhr. Cornells van Gent, heer van Loenen enz.) met het huis, hofstede enz. en zulks ingevolge opdracht van die leenen door zijn vader Jhr. Joriaen van Lennip, als man en voogd van Maria van Duvenvoirde, „onder voorwaarde dat voorn. Joriaen en zijne „huisvrouw aan de voorss. leengoederen zullen hebben en „behouden haerluijder lijft'tocht ende usufruct haerbeijder leven „lanck geduyrende.” (Reg. H. Overigheijt C. lol. 74) Auth. copie op papier. 25 Mei 1614. Sauvegarde door Prins Maurits van Oranje gegeven voor alle goederen toebehoorende Jhr. Jorien van Lennip, commissaris ordinaris van de monsteringe in de

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1903 | | pagina 450