VOORBURGSCHE BUITENPLAATSEN. 425 Vereenigde Nederlandsche provinciën. Speciaal voor het huis te Werft' genaamd Matenes, gelegen aan de noordzijde van het ambacht Voorburg, met alle levende have daartoe behoorende enz. Op papier. 16 Juni 1634. Jhr. Johan van Zuijlen, heer van de Haer, procuratie hebbende van Jonkh. Werner van Lennip en Cunera van Lennip, echteluijden aan Nicolaes Verloo, „een hoffstede met bouwhuys, moolenhuys ende omtrent 50 morgen soo weij-, hoey- als teelandt, van ouds genaemt thuys te Werve anders Mathenes” koopprijs ƒ34.470.— Reg. H. Overigheijt K. Cap. N.H. fol. 9 vs. 13 November 1641. Emerentiana de Reijniers, wed. van Franchois de Witte, sub', griffier van den Hove van Holland aan Franciscus Halewijn, Domheer tot Utrecht. Zie Onwillig Decreet van het Hof, dd. 22 Oct. 1641. Reg. H. Overigheijt M. Cap. N.H. fol. 14 vs. 10 Juli 1673. Sauvegarde door Willem Henrick Prins van Oranje-Nassau, voor den huize van Werve gelegen op den Nieuwen Weg tusschen Den Haag en Voorburg, met alle ap en dependentiën „aen ende onderhoorige goederen van dien, mitsgaders den pachter van den tholl ofte gabelle aldaer ge innet werdende, ende andere opgezetenen daer annex, beneffens hunne respective familiën,” enz. Op papier. 24 Mei 1689. Francois van Halewijn, heer van Watervliet, Werve ende Heest aan Francois van Halewijn, den jongen, heere van Horvette, Maarschalck van ’t Over Quartier ’s lands van Uytrecht, zijn zoon. Donatie inter vivos. Reg. H. Overigheijt W. N.H. fol. 149. 8 November 1734. Jacob Stas van Halewijn, heere van Horvettes en Werve, bij dode van Francois van Halewijn, heer van Horvettes en Werve etc. zijn vader. Reg. Tractaat van Sivillie Cap. N.H. fol. 35 vs. 26 September 1765. Beleening door de Staten van Holland en West-Friesland aan Maria Emilia de la Riviere, echtgenoote van Anthony Levijn van Pabst, na opdracht van die leenen, gedaan door haar dochter Jacoba Emilia van Halewijn, met i°. het huis, hofstad, enz. in de acte van 5 Juni 1581 omschreven „van alle dewelcke bevorens verscheijde parceelen in erfpacht

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1903 | | pagina 451