VOORBURGSCHE BUITENPLAATSEN. 45° hoewel mitsdien de voornoemde Henrick Verhoeff sich hadde behooren te reguleren na de de respective conditiën ende voor- waerden, evenwel nochtans direct ter contrarie nu eenigen tijt geleden, heeft ondernomen de voors. Cleyne Laen, sijnde de Buyrstraete, die sij supplianten omme redenen voors. ver mochten te passeren ende van vooren tot achteren aan de Vliet te gebruycken, naer advenant de breete van sijn huys ende erft' heeft aft’geslooten met een heek, hetwelcke hij dwers over de selve straet heeft geset, ende nae sijn welgevallen geslooten heeft gehouden, belettende daermede de gemeene buijrluijden, sijnde de supplianten in desen, deselve Cleijne Laen ende de straet die voor hare respective huijsen leijt, vrij te vaeren ende te gebruijeken, alles contrarie der voors. oude brieven ende coopvoorwaerden soo van hem Verhoeff, als van de supplianten met geduijrige possessie geconfirmeert. ’t Is nu sulex dat de supplianten in ervaringe gecomen, dat de voorn. Verhoeff, ofte wel sijne gemachtigde soude sijn van meeninge ’t voors. huijs, soo als tselve met het voors. heek is affgeslooten publijcquelijck binnen corten dage te vercoopen, mits welcke ende gemerekt het stellen van ’t voors. heek is eene openbare feijtelijekheijt, die daeromme oock de facte behoort te werden geweert ende ter contrairie met soodanige verkoopinge niet en behoort te werden geconfirmeert; Soe keeren de supplianten haer an desen Hove, versoeckende mandement waerbij den deurwaerder van desen Hove sij geauthoriseert omme het voors. heek aft' ende wech te doen, mitsgaders den selven Verhoeff' zijn gemachtigden ende allen anderen desnoot, op seeckere groote pine tegens den Hove voorn' te verbeuren ge- interdiceert ende verbooden van gelijeken meer te doen, ofte andersints te beletten de passagie van voors. laen van vooren tot achteren aan de Vliet, maer ter contrairie denselven Ver hoeff sij bevoolen aen de supplianten te vergoeden alle schaden ende interessen, door het stellen van ’t voors. heek metten gevolge ende aencleven van dien, bij haer geleden otte noch te lijden, ende te betalen de costen hieromme gedaen ende in cas van oppositie, (stadthoudende de voors. authorisatie ende interdictie penael totdat parthijen ghehoort, anders sal sijn gedisponeert) sij den opposant ofte opposanten doch beteeckent voor desen Hove, omme te seggen de redenen van dien t’aenhooren soodanigen eysch ende conclusie als de sup plianten uijt saecke voors. ten dage dienende, sullen doen ende nemen daerop te antwoorden ende voorts te procederen als

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1903 | | pagina 476