BIJLAGE E. HET HUIS TE WERVE, ONDER VOORBURG, GESLOOPT IN l8ol. torentje, Is gehoord het rapport van commissarissen van finantie, op de bij marginaal appointement van den 19e January 1.1. in derzelver handen gestelde requeste van Jan Brouwer Joachimsz. en Theodorus Aaninck Jacobsz., eijgenaars van het huijs te Werve, gelegen onder Voorburg, departement de Delft', om daarbij geavanceerde redenen verzoekende „permissie en con sent tot afbraak en sloping van hetzelve huijs, ten quohiere der verponding bekend onder no. 294 tot 13.7.—, en zulks onder deze reserve, dat de supplianten zuilen laten staan en onderhouden een apart huijs, schuur en torentje, op de grond van hetzelve huijs tans staande, en dat de voorsch. verponding van 13.7.— daarop zal worden overgebragt, alsmede op de 14 morgen lands, bij en omtrent dezelve geleegen, en behoorende onder en tot hetzelve huijs, en dat zulks op de quohieren mag worden aangetekend en aan hun, requestranten, daarvan ver leend decreet in forma”; waarop gedelibereert en geëxamineert zijnde het door gedachte commissarissen van finantie deswegens gerequireerde bericht van de municipaliteit van Voorburg, alsmede het door den commies van de finantie op hetzelve request genoteerde, dat het voorsch. no. en ia met het quohier van de verponding, ter finantie berustende, was accordeerende is uijt kragten van de authorisatie, vervat in de resolutie van den agent van finantiën van den 23=" Julij 1799, goed gevonden en verstaan, het voorschr. verzoek te accordeeren, en dienvolgende aan de voorschr. requestranten bij deze te permitteeren om het voorschr. gebouw, genaamd het huis te Werve, te mogen amoveeren; echter onder deze mits, dat de requestranten zullen gehouden wezen, ten genoegen van de municipaliteit van Voorburg behoorlijk te onderhouden de mede op de grond van het voorsch. gebouw staande huis, schuur en torentje, en op welke perceelen de voorsch. ver-

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1903 | | pagina 478