Mr? W. Dolk, lid gekozen tot lid van Staten-Generaal. 465 KRONIEK VAN HET JAAR I902. 9 Sept. IO II 13 T4 ï5 16 van den Gemeenteraad, de Tweede Kamer der Overleden Jhr. Mr F. A. J. van Asch van Wijck, oud 53 jaar, Minister van Koloniën, Oud-Gouverneur van Suriname. Pater Jhr. B. H. I. M. von Bönninghausen, S. J. Kapelaan aan de Lieve Vrouwe-Kerk (Elandstraat) benoemd tot pastoor te Rotterdam. In zijne plaats alhier de WelEerw. Pater J. de Jong benoemd. Opgericht een bond v. Ned. Stukadoorspatroons. Sluiting van de zitting der Staten-Generaal door Minister Dr. A. Knijper. Aanwezig 22 leden. Overleden A. Haga, Gep. Luit.-Generaal, ge wezen commandant van het Indische Leger, ridder Mil. Willemsorde en Ned. Leeuw. Huldebetooging van verschillende corporatien ter gelegenheid van den terugkeer van H. M. de Koningin binnen de residentie na hare ziekte. Eerste zitting van het Hof van Arbitrage in in het huis aan de Prinsegracht tot het beslissen van een geschil tusschen Amerika en Mexico over Kerkelijke fondsen in Californië. Opening door den Min. van Buitenl. Zaken Melvil van Lijnden als voorzitter van den permanenten Raad van Beheer. Opening van de beide Kamers der Staten- Generaal op de gebruikelijke wijze. In den Gemeenteraad wordt besloten zich zonder hoofdelijke stemming te vereenigen met het afwijzend praeadvies van Burgemeester en Wethouders in zake het aanbod van Mr. Goekoop om van gemeentewege voor 41/2 milioen gulden 3o

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1903 | | pagina 491