468 KRONIEK VAN HET JAAR IQO2. 21 n 25 6 Dec. 9 1 n 16 17 w 20 19 Nov. Majoor G. J. C. A. Pop benoemd tot Directeur- Generaal der Posterijen. Mr. H. C. P. de Bruyn benoemd tot Secretaris- Generaal aan het Departement van Oorlog. Vergadering van „Die Haghe”. Lezing van pastoor L. J. Boogmans over de glasramen der Groote- of St. Jacobskerk De Heer M. E. Belinfante, directeur van het Ned. Correspondentiebureau voor Dagbladen, herdenkt zijn 25-jarig jubileum als parlementair verslaggever van het Algemeen Handelsblad, Hij ontvangt het ridderkruis der Oranje- Nassau-Orde. Bij den Gemeenteraad komt een adres in van Kol. F. de Bas c. s. om verbetering van de be waarplaats van het oud-archief en de bibliotheek. Plet eerste nummer van „Pretoria”, orgaan der Haagsche Pro-boer-Vereeniging, onder redactie van den Heer J. H. Altona, verschijnt. Vijf-en-twintigjarig jubileum van Ds. E. A. Rade- maker als predikant hier ter stede. Overleden Mr. Ph. W. van Heusde, 56 jaar, President van de Arrondissements-Rechtbank. Overleden Vice-Admiraal G. Kruis, Minister van Marine, oud 64 jaar. De Gemeente koopt het St. Nicalaas gasthuis en bijbehoorende perceelen aan de Annastraat, Oude Molstraat en Groote Halstraat. Overleden J. C. van Schermbeek, 62 jaar, oud Hoofdcommissaris van Politie. Een proefnummer verschijnt van „Parsifal”, weekblad voor de leerlingen van gymnasia, H. B. Scholen, enz., onder redactie van den Heer A. J. J. de Vletter, onderwijzer alhier.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1903 | | pagina 494