72 gekocht en dat een welke sedert den Drie eeuwen ruim gelêen wierdt dit gebouw gesticht, Aan Sanct Antoon gewijd, ter eeredienst geheiligd; En voorts ééne Eeuw daarna door menschenliefde en plicht Geschikt tot een verblijf, waar trouwe zorg beveiligt Hen, die met booze ziekte of Dolheid zijn gekweld. Voorheen pronkte ook alhier des hoogmoeds aad'lijk teeken, Dan daar Gelijkheid heerscht, en vrijheid is hersteld, Is dit de grootste lof, als eed’le daden spreeken; Leest men den naam van hem, die trouw zijn plicht betracht, Dan word hij nog geroemd bij ’t dankbaar nageslacht. HET SINT ANTONIUS-GESTICHT TE ’s-GRAVENHAGE. Voorts werd nog besloten dit „vaers” op het voor noemde Bord te plaatsen en daarop te laten volgen de namen der Regenten, Regentessen en Rentmeesters, welke van den jare 1795 en vervolgens zijn aangesteld met de jaren hunner aanstelling. Uit de resolutiën blijkt verder dat de rentmeester en deszelfs huisvrouw aan het Gesticht hebben aangeboden een geheel Priesterlijk ornament van kleeding en wei bepaaldelijk van Paarsche stof met witte en paerse bloemen en ruyten en met wit zijde galon belegt, te wetenCasuyfel, Stool, Manipel, Pallas, Beurs en Communie-kleed. In de resolutiën van 24 Augustus 1798 staat ten slotte nog aangeteekend dat een van fijn linnen vervaardigd Albe of Overkleed met een dito Amict of Schouderkleed, alsmede eenige witte linnen doekjes tot bediening der offeranden zijn aan- en ander bekostigd is uit de giften, ioen Mei dezes jaars tot op heden zijn ingekomen. Jammer dat ik tot op heden nog niet te weten ben kunnen komen waar dat houten bord en evenmin waar die kerksieraden gebleven zijn. Dat men niet altijd rechtvaardig te werk ging met het opnemen van Subjecten heb ik uit eenige feiten kunnen opmaken. Het volgend voorval levert hiervan het bewijs. Zekere Willem Oosthout, opgenomen 14 Juni 1797, verzoekt op 22 Juli Regenten te mogen spreken.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1903 | | pagina 88