78 en om van het het lot der patiënten HET SINT ANTONIUS-GESTTCHT TE ’s-GRAVENHAGE. over deze treurige zaak. Informatiën hier en daar door mij genomen, moesten mij overtuigen dat er veel waars in was, maar tevens dat overdrijving en leugen mede in het spel waren geweest. Hoe het zij, zooveel is zeker, dat sedert dien tijd een geheele omkeer ten goede heeft plaats gehad, want de oogen geopend zijnde, zorgde het nieuwe Bestuur wel, dat de behandeling der zieken op geheel nieuwe leest geschoeid, met de beste gestichten kon wedijveren dat de Regenten alles in het werk stelden Gesticht te maken wat zij konden om zoo dragelijk mogelijk te maken. In het jaar 1895 bracht H. M. de Koningin Regentes er een bezoek. Sedert dien tijd viel er niets bijzonders voor. Het blijft te betreuren dat dit gebouw zoo on gunstig gelegen is, midden tusschen huizen in, in een der onaanzienlijkste buurten van den Haag. Toch zij met lof vermeld dat men, afgezien van deze voor het oogenblik onoverkomelijke gebreken, van dit oude huis zoo als het daar nu staat, gemaakt heeft wat het nu is, doordien men geen kosten ontzien heeft, noch ontziet, om alle gebreken zooveel men kan op te ruimen en telkens nieuwe verbeteringen aan te brengen; zoo valt bij een bezoek dadelijk in het oog dat men voor de verlichting, verwarming en badgelegenheden geen geld gespaard heeft. Wat de verpleging aangaat zoo onderging die ook groote verbeteringen; eene zeer voorname bestaat daarin, dat men nu op alle kamers, buiten het noodzake lijke personeel, tevens eene pleegzuster aantreft. De hierbij gevoegde photographic geeft het Gesticht te zien van de voorzijde terwijl men bezig is het te schilderen. De tweede photographic is genomen uit den tuin en wel van de eerste klasse Damesafdeeling. Hiermede is de Geschiedenis van ons Gesticht in

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1903 | | pagina 94