DE PROTESTANTSCHE GEMEENTEN, ENZ. 95 NASCHRIFT. Uit de dagteekening ziet men dat het bovenstaande ruim drie jaren geleden geschreven is. Enkele ver anderingen zouden nu aangebracht moeten worden; maar die vallen binnen de twintigste eeuw. Toch worde hier nog met een enkel woord herinnerd dat de Regentesse- kerk den 2en Maart 1901 door den schrijver dezer regelen mocht ingewijd worden met eene toespraak naar aan leiding van Psalm 90, „Heere, Gij zijt ons geweest eene toevlucht van geslachte tot geslacht”. Deze zevende kerk der Ned. Herv. Gemeente voldoet goed in het gebruik, en doet goed in dat deel onzer groote stad. In April 1902 nam Dr. Gerth van Wijk zijn emeritaat; hij werd in September van dat jaar opgevolgd door Dr. E. J. W. Posthumus Meijjes, uit Middelburg overgekomen. om voor onze lezers de theologische verschillen uit één te zetten die deze beide kleine kringen genoopt hebben zich van de groote Protestantsche Kerken af te zonderen. Zij zijn het met elkander ééns in dit ééne punt, dat zij het met ons niet ééns zijnop bijna alle andere punten verschillen zij ook van elkander. Maar hiervan zijn wij overtuigdzij meenen het beide goed. En hiervan mogen zij zich verzekerd houden wij wenschen hun van ganscher harte Gods zegen. Dien wensch herhalen wij voor alle kerken, die nu nog gedeeld en van elkander verschillend, hier arbeiden aan de verwezenlijking van het ideaal, dat als gebed in aller harte leeft Onze Vader die in de Hemelen zijt, Uw Koninkrijk kome! Den Haag, Juli 1900. Dr. F. van Gheel Gildemeester.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1904 | | pagina 108