DE HAAGSCHE JODEN, l8oO—I9OO. 120 aangeschreven. Hij was Administrateur-chef van ’s Rijks Schatkist bij het Departement van Financiën. 2) Ofschoon oorspronkelijk Amsterdammer, verdient hier gememoreerd te worden het vroeger lid der Tweede Kamer, later eenige jaren Minister van Justitie Mr. M. H. Godefroi. Hij toch werd later een van ’s-Gravenhage’s meest geëerde ingezetenen, die zich aan het kerkelijk leven der Israëlietische gemeente eerst te Amsterdam, later te ’s-Gravenhage, volstrekt niet onttrok. Te Amsterdam en later te ’s-Gravenhage was hij zelfs geruimen tijd Voorzitter der Hoofd-Commissie tot de Zaken der Israëlieten in Nederland. Deze Staatsman van gematigd vooruitstrevende richting, vroeger Raads man der Kroon, overleed en werd op de begraafplaats der Nederl. Israëlieten aan den Scheveningschen weg aldaar begraven, in een doodeenvoudige vurenhouten kist symbool van gelijkheid na den dood, zooals Joodsch Adat of voorschrift wil. Mr. J. A. Levy was niet te Amsterdam, maar te ’s-Gravenhage geboren en vestigde zich later ter eerst- gemelde plaatse. Hij is een van Nederlands meest scherp zinnige rechtsgeleerden, ook als stylist een primus inter pares. Meermalen werd hij als Hoogleeraar gedoodverfd en bevoegden meenen dat hij op den katheder ook een uitstekend figuur zou maken. Een ander geboren Hagenaar is Mr. D. Simons, Hoog leeraar te Utrecht. Dezen bescheiden man zouden wij bepaald ondienst doen als wij te veel over hem zouden uitwijden. Dit is ook niet noodig. Als degelijk rechts geleerde (aan de Universiteit verwierf hij de gouden medaille voor het antwoord op een juridische prijsvraag) In zijn tijd waren nog 5 of 6 Joodsche ambtenaren bij het Departement van Financiën geëmploieerd leen door zijn tusschenkomst). Bij het Kabinet des Konings twee en bij het Departement van Marine een.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1904 | | pagina 133