DE HAAGSCHE JODEN, 18OO--19OO. 121 staat hij hoog aangeschreven. Zijne door duidelijkheid uitmuntende colleges en zijne kristalheldere adviezen worden zeer gewaardeerd. Ook hij behoort onder degenen die te midden van drukke ambtsbezigheden voor de belangen van zijn kerkgenootschap tijd weten te vinden. Hij is o. a. ijverig Curator van het Nederlandsch-Israelietisch Seminarium te Amsterdam, maakt deel uit van de (thans zoo genoemde) Centrale Commissie voor de Zaken van het N. I. Kerkgenootschap en is lid van het Nederlandsch Plaatselijk Hoofdbestuur van het Algemeen Israelietisch Verbond, welks hoofdzetel te Parijs is gevestigd. Wijlen Tanchum Polak Daniels was een financier van beteekenis. Tijdens het uitschrijven der vrijwillige leening voortzetting van Rochussen’ s conversie-plan door den Minister van Hall, schijnt hij voortreffelijke adviezen aan dien Staatsman gegeven te hebben. Hij werd benoemd tot ridder der orde van den Nederlandschen Leeuw. Evenals de firma’s Lissa en Kann (thans J. H. Kami) en Edersheim, behoorde hij ook tot de voorname Haagsche bankiers. Waardig werd T. Polak Daniels na zijn over lijden, ook als lid van den Haagschen Gemeenteraad, opgevolgd door zijn neef en behuwdzoon Mri D Polak Daniels. Diens scherpzinnige, meestal geestige adviezen waren vaak van invloed op ’s Raads beslissingen. Eenige jaren was hij ook lid der Provinciale Staten van Zuid-Holland en ook hem sierde het ridderkruis der Orde van den Nederl. Leeuw. Onder de eminente Haagsche schilders mogen genoemd worden Jozef Israels, toovenaar bij uitnemendheid met licht en kleur, geniaal poeet met het penseel, die zich in den laatsten tijd door zijne keurige beschrijving van Spanje als een bekwaam stylist, onderhoudend causeur en als een man van algemeene kennis deed kennen.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1904 | | pagina 134