DE HAAGSCHE JODEN, l8oo~ T9OO. 122 Voorts de drie Verveer s. De doeken van Sam en Elchanon zijn zeer gezocht. Ook J/azzrzZs’kunstarbeid had verdienste. De Verveer’ s waren, ook door hunne geestig heid, hun ongezochte Witz, steeds sieraden van de Haagsche schildersbent. Last not least: David Bles, de schrandere, geestige vertolker der koddige, karakteristieke, soms ondeugende invallen van Vader Cats. Zijn penseel had het in de macht, ons te doen lachen of schreien. Doorgaans echter bracht hij de lichtzijde des levens op het doek. Deze innemende man, steeds met een glimlach om de lippen, moest in overeenstemming met zijn gemoeds leven wel aan de vroolijke of zonnige zijde des levens het leeuwendeel geven. Aan den avond zijns levens maakte hij zich ook als portretschilder verdienstelijk in de hem opgedragen vervaardiging van een portret onzer jeugdige Koningin. Op het gebied van Nijverheid valt te vermelden de alom bekende ijzergieterij en pletterij, opgericht door wijlen L. E. Enthoven te Den Haag, een selfmade-man, oorspronkelijk muziekonderwijzer. Deze inrichting, thans Naamlooze Vennootschap, verschaft nog aan honderden Haagsche arbeidersgezinnen brood. Van de beoefenaren der dichtkunst noemen wij E. M. Calisch. Ofschoon van het dichten geen hoofdzaak makende en ook niet kunnende maken, heeft men toch menig melodieus vers aan hem te danken Voorts Mej. Estella Hertzveld, (kleindochter van den vroegeren Zwolschen Opper-Rabbijn Hertzveld), later Mevrouw Hijmans-Hertzveld. Deze dochter Israel’s beloofde op zeer jeugdigen leeftijd reeds zeer veel. Jammer dat die bladerrijke boom in zijn bloeitijd werd geknakt, ja terneergeveld. Vooral haar Oud-Testamentische en verdere gewijde gedichten doen ons aan de Profeten der oudheid

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1904 | | pagina 135