128 DE HAAGSCHE JODEN, l8oO— I9OO. slechts 43 jaren. aanvankelijke beroepsbezigheden hadden hem de praktijk des levens door en door leeren kennen. Ook hij maakte meermalen deel uit van het Kerkbestuurder N.P. I. gemeente. 5) Zij bereikte den leeftijd van Maurits Léon. Een jeugdig schilder van grooten aanleg, zoon van den evengemelden David Léon. Evenknie was hij van de reeds gemelde Estella Hertzveld. Beiden waren dichter; zij met de pen, hij met het penseel. Beiden kozen bij voorkeur voorstellingen van gewijden, specifiek Jood- schen aard. Ook hij begreep Israel in „het Eeuwig Schoone”. Ook in zijn werk zat Oostersch vuur, Oostersche gloed. Ernstig en sober bracht de jeugdige kunstenaar zijn voortreffelijke schepping „De Priesterzegen” op het doek een doek dat in gedicht meesterlijk en bezielend vertolkt werd door Estella. Geroemd wordt ook zijne Wetsontrolling, thans eigendom van een der Nederlandsche Musea. In dien tijd telden beide rijkbegaafde jongelieden 26 jaren. Op jeugdigen leeftijd daalde de schilder Léon ten grave en op zijn grafzerk werden de volgende woorden van Mevrouw Estella Hijmans-Hertzveld Jj uitgebeiteld „Reeds vroeg wond U ’t genie zijn frissche lauwerkroone. „En Israël dat uw Ziel begreep in het eeuwig schoone „Legt. Kunstnaar, op uw graf zijn immortellen neer.” Mr. Aaron Adolph de Pinto, achtereenvolgens advocaat bij den Hoogen Raad der Nederlanden, Referendaris, Raad-Adviseur bij het Departement van Justitie, lid van gemelden Hoogen Raad, Ridder der Orde van den Neder- landschen Leeuw, Officier der Kroonorde van Italië, Lid der Academie van Wetenschappen. Deze uitstekende kenner van het strafrecht bezocht nooit de lagere school,

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1904 | | pagina 141