DE FRANSCHE TIJD. I4I votre subordonné Lambert. complet, nous avons un service trés les deux cantons qui composent J’ai 1’honneur d’etre avec un Zooals ik zooeven het hoofd der administratie. Hij houdt bureaux op na de Prefektuur bevond zich zooals zeide, de Prefekt is in Frankrijk er dus uitgebreide men weet op het Voorhout in het gebouw, waar thans de Koninklijke Bibliotheek is gevestigd en het aantal inkomende en uitgaande stukken is er derhalve tamelijk talrijk. Nog voor de komst van de Stassart, vanaf 1 Januari 1811 werd hiervan een répertoire opgemaakt en dagelijks bijgehouden, onder den naam vanEtat analytique des operations et actes administratifs de Monsieur le Pref et du Département des Bouches de la Meuse. De Stassart die den 15 Februari van hetzelfde jaar hier kwam, ter vervanging van een „préfet provisoire” heeft dezen staat na het eerste vierendeel jaars niet laten voortzetten, tenzij de vervolgen verloren zijn. In elk geval vindt men slechts een dergelijk répertoire voor de eerste drie maanden van 1811. ont soulevé les esprits, sont maintenant dans la conster nation; que plusieurs d’entre eux ont déja pris la fuite et qu’on ne sait point ce qu’ils sont devenus, que le reste des habitans tremblent de peur; on ne voit plus aucun le soir dans les rues. Je ne crois pas qu’ils ayent envie de recommencer, cependant il serait prudent de laisser encore quelque temps la Brigade au complet, vu que l’on nous craint beaucoup et que d’ailleurs nous avons actif a excercer dans votre arrondissement, profond respect

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1904 | | pagina 154