DE FRANSCHE TIJD. I44 1) Aanplakking van opruiende aanplakbilletten. 2) Er is hier natuurlijk sprake van een optische telegraaf, zooals deze nog in Frankrijk tijdens de restauratie in gebruik was. „Parmi les fonctionnaires il en est plusieurs qui me „paraissent disposés a s’attacher au gouvernement et je „citerai avec éloge M. van Schinne, Maine de la Haye, „dont j’ai lieu particulièrement d’être fort satisfait dans „ces circonstances. II ambitionnerait beaucoup une place „au Corps législatif et je serais fort aise qu’il put obtenir, „si Sa Majesté daignait lui l’accorder, le titre de Baron „ou la decoration de la legion d’honneur”. De Stassart nu was, zooals ik reeds zeide, in vele opzichten een man van beleid. In de rustige jaren van zijn beheer, in 1811 en 1812, was hij de leidende geest tot het organiseeren van volksfeesten ter verheerlijking van het Fransche beheer en het Keizershuis. Eén der eerste groote gebeurtenissen sinds zijn optreden, was de geboorte van den Koning van Rome den 20 Maart 1811. Het telegraphisch 2) bericht van deze geboorte bereikte den Haag den 22en, Jus twee dagen later. Zooals de Stassart den 25en schrijft, was het enthousi asme te ’s-Gravenhage zeer groot, hij spreekt van een van badkoetsjes op het strand zelfs naar den Intendant opgezonden moest worden. In 1811 was Slicher nog Maire van den Haag, dezelfde die in 1813 een bekend werkzaam aandeel nam in het herstel der onafhankelijkheid. In 1813 vinden wij van Schinne die vooral in den aanvang door de Stassart wordt afgeschilderd als de Fransche Regeering welgezind. Zoo schrijft deze b.v. in een brief van 8 Januari 1813 aan den Minister van Binnenlandsche Zaken het volgende

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1904 | | pagina 157