DE FRANSCHE TIJD. 145 „enthousiasme que le caractère apathique des habitans ne me permettait par trop d’espérer”. Waarschijnlijk om dit enthousiasme wakker te krijgen, had de Prefekt den 23en des ochtends vroeg alle klokken laten luiden en.ioi kanonschoten doen lossen. Des avonds werd een algemeene illuminatie aangestoken, terwijl op den volgenden dag, die een Zondag was, in de kerken dankstonden werden gehouden en een receptie aan de Prefektuur plaats vond. Wij kennen thans de Stassart genoeg om te gevoelen in hoeverre dit enthousiasme uit het hart der ingezetenen voortvloeide. Een gelijk enthousiasme heerschte te ’s-Gravenhage twee en halve maand later, ter viering van den doop van Napoleon’s zoon. Deze plechtigheid zoude den gen Juni plaats vinden. Reeds den 21 Mei schrijft de Stassart aan het Ministerie te Parijs, dat hij de noodige maatregelen neemt om dezen dag op passende wijze te gedenken. Hij schrijft onder meer „Nous donnerons aux plus belles rues de Rotterdam „et de La Haye les noms de S. M. l’Empereur de S. „M. l’Impératrice et de son Auguste Fils”. Dit „nous donnerons” is karakteristiek, want de. uit voering werd natuurlijk aan de Gemeentebesturen over gelaten, om aan den Keizer te doen voorkomen alsof men met een spontane uiting van vreugde te doen had. Ziet hier de tekst van het Proces-Verbal, op den feestdag 9 Juni 1811 zelf opgemaakt, zooals het naar Parijs werd gezonden Proces-Verbal. Aujour d'hui 9 Juin 1811, Jour fixé pour la célébration du baptême de S. M. le Roi de Rome, Ia Ville de la 10

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1904 | | pagina 158