DE FRANSCHE TIJD. 147 D. W. A. Patijn, conseiller Municipal, P. Heiligers, con- seiller Municipal, J. G. d’Oldebarnevelcl dit Witte Tullingh Commandant en Chef de la Garde Nationale, le Colonel du 18e Régiment Pelleport, le Chef de bataillon Jacques, Ampt commissaire de Police. Te Rotterdam werden op denzelfden dag de Boompjes in Quai Napoléon veranderd en het Haringvliet Quai du Roi de Ronje genaamd. Caan was in die dagen aldaar sous-préfet. Omtrent dit feest te ’s-Gravenhage gevierd, vind ik nog een en ander gemeld in het Journal du Departement des Bauches de la Meuse, waarvan exemplaren door de Stassart naar Parijs werden gezonden, waarschijnlijk om zijn eigen proza aldaar te doen bewonderen. Des ochtends om 10 uur vereenigden zich de burgerlijke en militaire autoriteiten volgens hun godsdienst, de protes tanten bij den Staatsraad van Maanen, ie Président van het Hof, de katholieken aan de Prefektuur. Vandaar ging ieder deputatie in optocht naar het kerkgebouw van haar godsdienstige gezindheid, waar Bidstonden enTeDeums gehouden werden. Daarna vereenigden zich allen aan een „très-beau déjeuner” bij van Maanen. Verder had er een „couronnement de rosières” plaats, zooals in Frankrijk in vele kleine plaatsen nog gebruik is. Deze rosières werden na afloop der plechtigheid in het huwelijk ver bonden aan oud-militairenmen verneemt niet of dit op haar verzoek geschiedde. De stad had haar een bruid schat verstrekt en Mevrouw de Stassart de toiletten bekostigd. De jonggehuwden zaten daarna Js avonds aan bij het diner, gegeven door den Prefekt, „dont ils n’oublieront jamais les bontés” en werden vervolgens in de koetsen van de Prefektuur naar den schouwburg gereden, alwaar

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1904 | | pagina 160