148 DE FRANSCHE TIJD. van een toepasselijke Grétry. een gratis-voorstelling plaats had operaLa Rosi'ere de Salency van „M. Ie Préfet honora le spectacle de sa presence.” M. le Préfet mocht tevreden met zijn dag zijn. Den volgenden dag kon hij naar Parijs schrijven: „Les fêtes pour le baptème de S. M. le Roi de Rome „ont été célebrées avec enthousiasme dans le département „des Bouches de la Meuse. „La ville de La Haye devait prêcher d’exemple et elle l’a fait.” Met gelijk welgevallen kon de Stassart terugzien op de feesten, den I5en Augustus van hetzelfde jaar te ’s-Gravenhage door hem georganiseerd ter eere van den verjaardag van den Keizer. Het programma van dien dag komt in vele opzichten overeen met dat van 9 Juni. Ook weder vereenigden zich de autoriteiten volgens godsdienstige gezindheid bij van Maanen of aan de Prefectuur en werden daarna de kerken bezocht. Te Scheveningen werden dien dag hardlooperijen georganiseerd onder de jonge meisjes van het dorp, '■'wee aan twee liepen ze en aan de overwinnares werd ten slotte een zilveren oorijzer uitgereikt door den Prefekt in eigen persoon. Volgens het meer genoemde Journal du Departement, werd de Stassart door de Scheveningers ontvangen met de kreten Vive Napoléon le grand et le bien aimé Onder opzending van dit nummer van deze courant, kon hij dan ook met vol vertrouwen den volgenden dag naar Parijs schrijven, dat de verjaardag van den Keizer alhier met „enthousiasme” gevierd was. Het volgende jaar op denzelfden datum, 15 Augustus 1812, werd hetzelfde feest met gelijken luister gevierd.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1904 | | pagina 161