158 DE FRANSCHE TIJD. Gevers Deynoot logeerde te Parijs in het Hotel Grange Batelière, rue Batelière. excellent homme, qui a fort peu d’esprit et mais dont les vues sont droites. II peut „avoir environ 20.000 livres de rente et n’est point marié.” „C’est un d’instruction, En thans de debacle 1 De Stassart zoekt in zijn officiëele rapporten zoolang mogelijk te doen of er geen gevaar bestaat. Den 300 November waarschuwt hij echter den Minister in een vertrouwelijk schrijven, dat de zaken verkeerd gaan. Hij spreekt van een „état facheux, si l’ennemi „parait, je ne réponds de rien, cependant nous ferons „bonne contenance.” Den ioen November daarop schrijft hij, dat den vorigen avond het gerucht had geloopen te ’s-Gravenhage, dat van de pui van het stadhuis een capitulatie zoude worden afgekondigd, waarbij Nederland zich aan Engeland over „de respectueux dévouement de cette ville” Zoo althans schrijft van Schinne aan het Ministerie, doch vergeet te Parijs zijn adres op te geven. In de bovenhoek van dezen brief is dan ook met potlood door een veront waardigd ambtenaar aangeteekend lis oublient de donner leur adresse Wat er verder met deze deputatie geschiedde, vermeld het archief niet, men vindt er echter nog omtrent Rotterdam opgeteekend, dat deze stad door den heer Gevers Deynoot ier Adjoint du Maire was vertegenwoordigd. De Stassart had eerst den maire zelf Blankenheim willen zenden, doch deze had een grooten invloed op het volk, zoodat de Prefekt hem in die gevaarlijke dagen liever bij de hand hield. Van Gevers Deynoot wordt in een geheim rapport gezegd

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1904 | | pagina 171