169 DE HAAGSCHE DAGBLADPERS IN DE I9E EEUW. „Z. D. H. den Heer Prins Erfstadhouder”, in Den Haag uitgegeven. Dit blad, dat ook als tegenwicht moest dienen tegen De Post van den Neder-Rhijn, had zijn vermaardheid voornamelijk te danken aan een vierweeksche staking, die een stortvloed van vlugschriften deed ontstaan. Het bestond niet langer dan tot Februari 1783. De partijhaat dier dagen blijkt wel uit het volgende Uitnoodigingsbriefje tot de Zielmis voor den Ouderwetschen Nederlandschen Patriot, dat door de tegenpartij in omloop was gebracht, van dezen inhoud: „Anno 1783. Op Saturdag den 8ste Maart Worde al de Landverraders en Eerlooze Nederlanders, zoowel Adelijke als Onadelijke, die in de Regeering en Burgerstand den Hertog Louies van Brunswijk, Meer toegedaan en Engels-gezind, geneegen en aan Frankrijk, die ons Voordeel behartigd ondankbaar zijn, Verzogt; om de Weeklijksche Diensten bij te woonen van den Eerlooze, Onzalige Doemenswaardige, Ouder- wetsche, Nederlandsche Patriot, Een Verfoeylyk Pasquil ter Opzetting, der braave Nederlanders, gepractiseerd door Pierre Frederik Gosse, Boekverkooper van Zijn Doorlugtige Hoogheid Willem de Vijfde, En welke Boek verkooper tot Alliter geslaagen is, door een Violijke Schrijver, naderhand weeder opgevat, door twee Schurken, Bennet en Hake, uitgegeeven door de Mof Kraeft, ge schreven door de Verklikker met naame Rijklof Michael van Goens. Om te compareere voor de Troon van Luzifer. Ten Neegen, halv Tien en Twaalf uuren in de Nagt, zal de Mis geleezen worden, en het Te Deum gezongen worden ter eere van onze Teedergeliefde door Baelzebub, Ten 8, halv 9 en 9 uuren zal bij het aangaan van de plegtigheid Cerberus 50 maal blaffen. Ten 8, halv 9 en 9 uuren, zullen de Helsche Razernijen klaar zijn om de Verzogte Schurken met Piktoorsche, de Handen daar zij de Laster- pennen mede gevoerd hebben tegen de Souverijnen der

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1904 | | pagina 182