184 Curieuse dingen daarover vindt men in de straks genoemde S^ec/«/or-artikelen van mr. Sautijn Kluit. DE HAAGSCHE DAGBLADPERS IN DE I9E EEUW. In 1847 werd Asmodée door Van Bevervoorde samen gesmolten met Le Courrier batave, die optrad als orgaan der democratie. In de woelige dagen van 1848 werd Van Bevervoorde, door Koning Willem II zelfs tot een politiek onderhoud ten paleize toegelaten, door het volk op de schouders rondgedragen op het Binnenhof en voor het Koninklijk paleis. Spoedig daarna echter verdween Van Bevervoorde van het politiek tooneel. Na eene veroordeeling wegens laster naar aanleiding van de aftreding van Van Hall, gaf Van Bevervoorde in 1848 zijne pogingen om de toenmalige „constitutioneelen” en „democraten"” tot elkander te brengen, op. Het was eene mislukking van de „Liberale Unie” uit die dagen en de beide organen hielden op te verschijnen. De goede trouw en de politieke onbaatzuchtigheid van Van Bevervoorde bleven echter, naar 't schijnt, ongerept. Onder de blaadjes omstreeks denzelfden tijd in ver schillende plaatsen des lands in 't licht gegeven door den publicist Eyland Meeter, behoorde voor Den Haag (1844 —45) Ooyevaar (tegen de regeering van Willem II gericht in een, door Hofbeambten ingelicht, schandaal- blaadje) dat den velen Hagenaars nog welbekenden A. J. van Tetroode, die 't ook met Van Bevervoorde vaak te kwaad had in het krijt deed treden met De Ooyemoer, terwijl ook de Contra-Ooyevaer als tegenhanger van Meeter’s schandaalblaadje een poos verscheen. Als Meeter veroordeeld was, vond hij voor zijn geschrijf nieuwe organen uit, onder welke Den Haag de eer genoot van de s-Gravenhaagsche Miniatuur Nieuwsbode. Van 1850 vinden wij voorts De Ekster vermeld en den Anti- Spectator van 1840.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1904 | | pagina 197