’s-GRAVENHAGE GEDURENDE DE I9DE EEUW. l8 De toenmalige grens liep o.a. dwars door de Algemeene begraafplaats. vergroot kwam en waar reeds in de vorige eeuw het „postcomptoir” stond. De fontein op het Binnenhof, door velen te klein voor de omgeving geoordeeld, werd in 1885 geplaatst. Belang- rijker was de opening van het Ververschingkanaal in 1887, al voldeed dit tot heden niet geheel aan de be scheiden verwachting, doch wij mogen op beter hopen als eenmaal de kibbelarijen tusschen Gemeente- en Water schapsbesturen zijn vereffend. In 1889 werd de brandweer ingesteld, waarover de geheele bevolking zich verheugde, evenals dat de tollen in de gemeente werden afgeschaft. Niet zulk eene universeele ingenomenheid vond de Vos- maer-fontein in de Boschjes al verzorgt die de jeugd met grenswijziging aan de zijde van Wassenaar en Voorburg die in 1881 tot stand kwam en dwaze verhoudingen verbeterde (zie kaart I); in 1882 werd de kermis te Scheveningen reeds afgeschaft en eerst in 1887 die te ’s-Gravenhage, welke van 1406 dagteekende; de restauratie en vergrooting van het Raadhuis werd ook in 1882 onder nomen, de Paleisstraat in 1883 aangelegd en een jaar later de Passage gebouwd; evenzoo de overdekte markt, waarvan men groote verwachting koesterde, doch die enkele jaren later tot Casino werd omgebouwd. In 1879 had de Gemeente reeds het huis gekocht, bekend als de school van Hofman, dat in 1884 werd afgebroken als toegang tot de verlengde en verbreede Prinsestraat, een verbetering onontbeerlijk sedert de be bouwing der Anna Paulowna- en Zeeheldenbuurten, waartoe ook de verlegging der brug naar de Veenlaan en Toussaintkade behoorde nu kon ook het Postkantoor en verbouwd worden, hetgeen in 1887 gereed merkwaardig genoeg terzelfder plaats verrijst

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1904 | | pagina 27