UIT DEN SOLDRTENDOOS VAN DEN HAAG. 3II 3e 2e ie 2e Ingeval waar het ie den Vijverberg, Artillerie op den Koekamp, Cavalerie den Plaats, het Tournooiveld. „de gebouwen aan het Rijk toebehoorende en tot den dienst „der caserneering geaffecteerd, even als de fournituren tegen „tauxatie over te doen, ten einde het kostbare van het onderhoud „te ontgaan. De Burgemeester heeft in deze onderhandeling zoo „vele ontwijfelbaar goede wil aan den dag gelegd, om mede te „werken tot het daarstellen van eenheid en orde in de admini stratie van dezen dienst, dat ik vermeen Uwe Majesteit hiervan „niet te mogen onkundig laten en tevens met gunstig appui aan „Hoogst Dezelve te moeten voordragen het verzoek door meer- „gemelde Burgemeester gedaan: „1 Aan die Stad de localen tot Casernen geapproprieert met „de noodige fournituren worden overgedaan, tegen tauxatie van „twee neutrale deskundige Personen, om het montant daarvan „te verrekenen, door inhouding van een gedeelte telkens van ,de declaratien van Logies en Stalgelden; „2e. De bezetting van den Haag werde gefixeerd op een getal „van vier duizend man, en dat steeds een vierde van het gewoon „Logiesgeld, naar gelang van opgemelde Sterkte, conform het „21 artikel van het 6- Hoofddeel van het aangehaalde Decreet „van 11 July jongstleden, aan die stad zal worden goed gedaan; „Tegen deze verzoeken zou kunnen obsteren: „a. dat voorschreven Localen, die het Rijk important veel „gekost hebben, thans tot een veel geringere prijs zullen worden „afgestaan. „b. dat het Garnisoen van den Haag, gemerkt de geringe jsterkte der Armee, zelden meer dan hoogstens drie duizend „Man zal bedragen. „Dan, Sire! de omstandigheden waarin deze ongelukkige „stad zich tans bevindt, verminderen notoir de waarde der in ..gunstiger tijden aangekochte Huizingen, en deze bedenking „doet mijne eerstgemelde objectie vervallen, terwijl de andere „zwarigheid van dezelver kracht verliest bij de overweging van alarm waren bepaalde plaatsen aangewezen, die troepen zich moesten vereenigen en wel 2e Baton, der ie halve Brig, op het Plein, Esc.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1904 | | pagina 325