UIT DEN SOLDATENDOOS VAN DEN HAAG. 315 van de paarden der Guides van den Bonne. Op 3 Maart 1800 vraagt de Brigade Rostollant aan den M. v. O. een detachement 4e Regt- Dragonders in den Haag te mogen welk detachement op 15 Mei 1800 vervangen van het 10e Regt. het Contract, door buiten bezwaar der ingezetenen de troepen te cazerneeren of billetteeren. Alsof het geld ten slotte toch niet door de Burgerij werd opgebracht Dat betaling wel eens lang uitbleef blijkt uit een brief van M. Verspeck, die om voldoening vraagt van ƒ232. wegens het stallen Generaal Generaal van het plaatsen, werd door een Het Uitvoerend Bewind voelde zich echter gemankeerd door het binnenrukken op 3 Maart en gelastte aan zijn Agent: „de verwondering van het Bewind aan den Generaal en Chef Angereau te kennen te geven over' de infractie gemaakt op de Staatsregeling door Fransche troepen deze stad te doen binnentrekken, zonder daartoe permissie te hebben bekomen”, waarna de Genl- Rostollant zich excuseert over het in deze plaats gehad hebbende abuis. Op 22 Maart marcheerden 3 Officieren, 1 Sergeant, 1 tamboer en 20 fuseliers van de Franschen binnen, terwijl op 27 April de Fransche Infanterie van de 49e 1 ƒ9 Brig, afmarcheerde, doch op 29 April een detachement van verschillende Halve Brigades binnen marcheerde. Op 30 April vertrok het 4e Regt Fransche Dragonders, achterlatende het depót en op 1 Mei werden de Engelsche- en Russische krijgs gevangenen van den Haag naar Loevestein overgebracht. Op 28 Mei 1800 krijgt de Generaal Angereau authorisatie om binnen te doen marcheeren 3 Escadrons van het 7e Regt- Jagers te Paard en de 5 eerste Compagniën van de 17e t/2 Brigade (van Utrecht komende). Uit den Haag zouden dan vertrekken de Compagniën van het 3e Baton, der 29e l/o Brigde. en het detachement van het 4e Regt- Dragonders.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1904 | | pagina 329