UIT DEN SOLDATENDOOS VAN DEN HAAG. 3T9 een afgescheurd stukje papier geschreven en bevatte niet anders dan den naatn van den Aannemer en de woorden „volgens het bestek voor d’ somme van 18950 Gl.” Het betrof eene smederij in de Houttuinen te Delft. De Hooge Militaire Vierschaar was eveneens in ’s Graven- hage gevestigd en wel sedert 25 April 1801 in het Mauri tshuis. Het Garnizoen veranderde telkens en zoo vinden wij in 1802 alhier het ie en 2e Baton. Van de 2e */2 Brigade, benevens het Korps Grenadiers, 3e Baton, van die Brigade, het 20 Baton, van de 4e x/2 Brigade, het 2e Baton. Artillerie en het ie Regt Cavalerie. Ook 10 Kompagniën van de 17e '/2 Brigade de Ligne, vormende de Staf, een Baton. Grenadiers, en het 2? Baton.ter totale sterkte van 36 Officieren en 825 minderen. Den 29 Augustus 1803 was er weer een feestje voor de bewoners van den Haag. Reeds vroegtijdig marcheerde de geheele Fransche bezetting naar de Maliebaan, alwaar de troepen werden geïnspecteerd door den Lt. Genl- Victor, alsmede door den alhier aangekomen Generaal der Artillerie Eblé. Deze inspectie stond in verband met troepen verplaatsingen. In dezelfde week waren de Fransche Generaals Tilly, Massabeau en Merlin hier aangekomen en kreeg een gedeelte van den Bataafschen Artie. Transport en Veldtrein, van het opgebroken kamp op de Gorzelsche heide teruggekomen, enkele dagen daarna bevel zich zoo snel mogelijk naar Zeeland te begeven, alwaar die Trein- afdeeling „tot den dienst der Fransche en Bataafsche „troepen, ter verdediging der kusten van het Departement „bestemd, zal worden geëffecteerd.’J Dat men in het Fransche leger met Engelsch gezind was is voldoende bekend, maar het blijkt niet onaardig uit onderstaanden brief, geschreven door den Gen. Victor aan den Minister van Oorlog te Parijs.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1904 | | pagina 333