UIT DEN SOLDATENDOOS VAN DEN HAAG. 321 21 In Januari 1804 werd bepaald, dat de zich hier te lande bevindende vrouwen van Militairen, wier mannen krijgsgevangen zijn gemaakt en geen middelen van bestaan bezitten, noch door dezelver ouders of naaste bloedverwanten kunnen onderhouden worden, jaarlijks zullen genietende vrouw van een Colonel f 500, id. Luitnt- Col. 450, id. Maj. 400, id. Kap’1- 350, id i Luitnt-ƒ300, id. ae Luitnt- /’250. id. Serg‘-/75, id Korp1- of soldaat f 52, mits de mannen iets hebben laten staan van hun tractement tot onderstand. Bataafsche gewapende Burgerwacht in 1799 georga niseerd te licentieeren, met last aan de respectieve Kolonels om hunne onderhebbende Corpsen, door de Commandeerende Officieren tegen 31 December op de honorabelste wijze te ontslaan, met dankbetuiging aan dezelve uit naam van het Staats Bewind voor de aan het Vaderland bewezen diensten, en bepaling, dat zij hunne monteering zullen kunnen behouden, benevens verzekering van het voortdurend genot der traktementen aan de respectieve Adjudanten en Majoor tot nadere bepaling en aan de Luitnt. kwartiermeesters en Luitnt. Adjudanten tot ultimo Maart 1804, enz. Den 16 Februari kwam de Generaal Marmont met vijf Aides de Camp alhier aan en nam zijn intrek in het Logement: „de Raad van India”. Door den Secretaris van Staat Dep. v. Oorlog, werd aan den Generaal 18 Febr. een luisterrijk feestmaal aangeboden, waarna de Generaal op 19 Febr. naar Utrecht vertrok, vergezeld door de kompagnie d’Elite van het 8e Regiment Fransche Jagers te Paard, die tot nu toe een gedeelte der Eerewacht van Gen1. Victor hadden uitgemaakt. Den 21 April vertrok het 5 Baton. Bataafsche Infanterie naar Zeeland. Op 13 Mei 1804 bezocht Marmont wederom de Resi dentie. De Guides, bestaande uit detachementen Bataafsche

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1904 | | pagina 335