323 UIT DEN SOLDATENDOOS VAN DEN HAAG. De twee laatste koetsen waren ledig. met 6 paarden, waarin zich de Commissarissen der com- mercieele betrekkingen van onderscheidene plaatsen, be nevens de Secretarissen van Ambassade bevonden, een detachement bataafsche cavalerie, 6 boden van het Staats bewind, een staatsiekoets van idem, bespannen met 6 paarden en vergezeld van 6 knechts in livrei, in welke koets zich bevonden de Ambassadeur op de Voorbank, benevens de Gecommitteerden op de Achterbank, een detachement Bataafsche Cavalerie, een Staatsiekoets met 8 paarden, omringd door 6 bedienden in livrei van den Ambassadeur, een koets x) met 6 paarden en een detache ment cavalerie tot sluiting. De Stoet werd opgewacht door den Secretaris van Staat van Buitenlandsche Zaken en door de eerste geëm ployeerden van dat Departement, die den Ambassadeur naar de Audiëntiezaal geleidden. Na overhandiging van zijne geloofsbrieven met eene toepasselijke, doch korte aanspraak, waarop door den President werd geantwoord, vertrok de Ambassadeur weder naar zijn Hotel. De President met den Secretaris van der Goes brachten kort daarop een statelijk bezoek aan den Ambassadeur, die daarop in zijn Staatsiekoets met 8 paarden een Contra- bezoek aan den President bracht. Het garnizoen was grootendeels gestationneerd op het Tournooiveld, Lange Voorhout en bij het Hotel van het Staats-Bewind. De stoet nam den volgenden wegVoorhout, Tournooiveld, Lange Vijverberg, Plaats, Noordeinde en ging terug over Noordeinde, Plaats, Kneuterdijk, Voorhout langs de Kloosterkerk. Ten einde groote oefeningen te kunnen houden werd reeds in Mei 1805 het Kamp van Zeist betrokken, waar de troepen in barakken gelogeerd werden en niet in

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1904 | | pagina 337