324 UIT DEN SOLDATENDOOS VAN DEN HAAG. i) De Kapitein A. Byleveld bleef in den Haag tot den 22 Mei 1805 en werd den 28- Mei met de Cornp’»- No. 1 der Rijdende Art»-, die op voet van Oorlog was gebracht, „geembarqueerd” te Nieuwe Diep, die Compie- kwam echter in het voorjaar van 1806 wederom in den Haag terug. van Hun Hoog werden de bewoners wakker gehouden en te 12 en op het oogenblik der Installatie van 24 schoten, op den Koekamp. van 5 6, alsook gedurende den rit tenten, teneinde hen beter te beschutten tegen de „onge- tempertheid der lucht”. De ruiterij werd gecantonneert; er waren 12000 fransche- en 4000 bataafsche troepen en een aantal Marketenters maakten zich gereed zich derwaarts te etablisseeren, terwijl een fransch theater aldaar werd opgericht in staat om een groot getal toe schouwers te ontvangen. Den 15 Mei 1805 kwam het geheele garnizoen onder de wapens ter Installatie der Vergadering Mogenden en door Salvos te 6 uur v.m. van 24, te 9 uur v.m. 4 uur n.m. van en te 6 uur n.m. Van 89 en van den Raadpensionaris speelde het Carillon der Groote Kerk. De vlag woei van Toren, Raadhuis, enz. Het ie Regt- Ligte Dragonders gaf een Escorte aan den Raadpensionaris en zorgde voor de Eerewacht. Het 4e Baton. Infie. werd opgesteld van zijn Hotel langs het Noordeinde naar de Plaats. De „Bende Muzikanten” stond eerst naast het Hotel, daarna op den Kneuterdijk. De Brigade Rijdende Artie. 1) posteerde zich op de Plaats, het 11 Baton. Infie. van den Hoek van de Besognekamer tot aan de Brug van het Binnenhof, terwijl de Cavalerie de passage moest vrij houden en de Hoofdwacht in het geweer moest zijn. Op het Binnenhof was een Detachement te paard van het 1 Regt. Ligte Dragonders en in de Vestibule van het Gebouw der Vergadering een halve

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1904 | | pagina 338