326 UIT DEN SOLDATENDOOS VAN DEN HAAG. opgeheven, onder bepaling dat i Mei 1806 te Amersfoort eene Theoretische en Praktische Militaire School zou komen voor de Artie., Genie, Mineurs, Pontonniers en Waterstaat. De troepenbewegingen bleven intusschen aanhouden een Escadron van het je Regh Ligte Dragonders vertrok 13 Sept. 1805 naar Nijmegen; het ze Baton, van het 4e Regh Infie. (Bataafsche) kwam in den Haag de Kolonel Abbema gaf het commando over aan den Generaal-Majoor Bruce (October), terwijl de Opperbevelhebber van de Fransche- en Bataafsche troepen (Divisie-Generaal Michaud} de Republiek in 5 militaire gouvernementen of divisiën verdeelde met Groningen, Utrecht, den Helder, Brielle en Vlissingen als Hoofdplaatsen. Woensdag, den 6en November 1805, na de overwinningen op de Oostenrijkers, werden de inwoners van ’s Gravenhage gewekt door een salvo van 21 kanonschoten te 8 uur v.m., terwijl ook te 12 en te 4 uur n.m. dergelijke salvos werden afgevuurd. Er had een buitengewone uitdeeling van brande wijn plaats aan alle Fransche- en Bataafsche onderofficieren en soldaten, die onder de wapenen waren. Nadat dien dag (misschien ook 7 Nov.,) vier Kompagniën naar Amsterdam waren gemarcheerd, werd ter eere van de groote gebeurtenissen en zegepralen van het Fransche Leger op den 4 December 1805 door de geheele bezetting van den Haag, alsook door de Gardes van Z. Exc. den Heer Raadpensionaris in groot uniform eene parade gehouden op de exercitieplaats in het Haagsche Bosch, alwaar de Gen. Maj. Bruce de dagorder liet voorlezen, waarbij o.a. vermeld werd, dat in den slag bij Austerlitz waren veroverd 40 vaandels, 120 stukken geschut, de Standaarden der Russische Keizerlijke lijfwacht en daarbij waren gevangen genomen 20 Generaals en 30000 andere personen. Te 8 uur v.m. en na de parade hoorde men weer salvos op den Koekamp afvuren.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1904 | | pagina 340