328 UIT DEN SOLDATENDOOS VAN DEN HAAG. Zie o.a. Haagsch Jaarboekje 1893 en volg. aan den Haag mij beschreven (24 Hare Majesteit wel broeder tot Koning van Holland benoemd, in onze Repu bliek op. Hij deed dien dag onder een salvo van 21 schoten op den Koekamp, zijn tocht naar het Huis in het Bosch. Bij het betreden van het Bosch werd hem de Eerewijn aangeboden, terwijl de salvos elk half uur werden herhaald totdat de Koninklijke familie was aan gekomen in bovengenoemd paleis. Den 23 Juni hielden de Koning en de Koningin hunne plechtigen intocht in de Residentie De invoering van het Continentaal stelsel (21 Nov.) bleef ook niet zonder invloed op het Militaire leven in onze stad en vermoedelijk met het oog op de kustbewaking kwam een Brigade Rijdende artillerie den 1 Oct. alhier in garnizoennadat het 4e Reg1. Infanterie van Ligne reeds 20 Januari was aangekomen (een gedeelte te Leiden) en de Kapitein Mossel bericht had, dat hij den 22 Jan', met de 2e Kompie. Rijdende Artie, hoopte aan te komen. Teneinde niet te uitvoerig te worden, willen wij den dood van Prins Napoleon Charles (5 Mei), het in 1808 ver huizen naar Utrecht van Lodewijk Napoleon, het instellen van den Constitueelen Adel (26 Dec. 1809) en de abdicatie van Lodewijk Napoleon (1 Juli) met onze inlijving bij het Fransche Keizerrijk alleen in herinnering brengen, daar die gebeurtenissen in verschillende werken zijn behandeld, al gingen zij ook voor het Haagsche Garnizoen niet onopgemerkt voorbij. J) Ook het bezoek van Keizer Napoleon is reeds door een naamgenoot van Oct. 1811) terwijl de bevalling van met veel belangstelling werd gevierd, klokkengelui, salvos van 101 schoten, krijgsmuziek en illuminatie elkaar afwis selden, maar die feesten zich wederom herhaalden bij

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1904 | | pagina 342