UIT DEN SOLDATENDOOS VAN DEN HAAG. 329 Reeds den avond te voren was het feest door het luiden en het spelen van klokken aangekondigd, waarmede men in den ochtend van den dag van het voor'alle Franschen zoo heugelijk feest, wederom een aan vang maakte; de publieke gebouwen waren met vlaggen versierd. Des ochtends te 10 uren begaf zich de door de stad begiftigde „Rozenmaagd"vergezeld van den braven Krijgsman, tot haren echtgenoot uitgekozen, naar het Hotel der Marine. Hier werden zij begeleid van een detachement der Burgerwacht; de huwelijksplechtigheid werd in tegenwoordigheid van Mijnheer de Maire en diens Adjuncten voltrokken. Vervolgens werden de Nieuwgetrouwden naar de Gereformeerde Kerk geleid, waar de burgerlijke en militaire autoriteiten van dezen Godsdienst, welke zich te voren bij Mijnheer de Staatsraad eerste President van Maanen vereenigd hadden, insgelijks tegenwoordig waren, om bij de, bij deze gelegenheid toepasselijke dankzeggingen, present te zijn. Ook was er dienst en Te Deum in de Roomsche kerken. Na afloop het doopen van den zuigeling, Koning van Rome, den 9 Juni, waarbij toen echter de Departementale Kompagnie in de optochten voor het eerst onder de wapens kwam en uitmuntend scheen te voldoen. Bij gelegenheid van dien doop werden de namen Voorhout, Vijverberg en Plein, herdoopt in Napoleonslaan, Keizerinnelaan en Plaats van den Koning van Rome. Er waren volksfeesten op de Maliebaan en ’s avonds was er publiek Bal op het Plein. Intusschen naderden de jaren 1812 en 1813. Wel waren er weer feesten 11 Oct. 1812 voor de op de Russen behaalde overwinningen en was er parade op het veld bezijden de Maliebaan, wel vierde men 7 Dec. 1812 feest tot herdenking van den Kroondag van Napoleon, waarbij de Burgerwacht, het 4e Regt1. Etrangers, en de reserve Kompie der Cohorten aan de wapenoefeningen deel namen en mede wandelden in de optochten, maar er waren toch ook reeds slagen gevallen. Den 15 Sept, waren de Franschen Moskow binnen getrokken, 18 Oct.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1904 | | pagina 343