UIT DEN SOLDATENDOOS VAN DEN HAAG. 333 van Den onze naar jons, elk van 4 kompagniën met eene totale sterkte van ongeveer 2980 personen. Het bevel werd opgedragen aan den Kolonel 7?. A. Klerck, terwijl de Luitnt. Kol. Malhon, de Maj. Anthing en de Luitnt. Kol. Serraris aangewezen werden respectievelijk als commandanten van het ie, 2e en 3e Baton. De Maj. van Bronchorst werd als commandant aangewezen over een later op te richten Instructie Baton. (15 Mei ’30). Den 28 September ging het ie en op 10 October het 3e Baton., nadat op 22 Sept, op de Place Royale door Z. K. H. Prins Frederik een vaandel was uitgereikt, op marsch van Brussel naar den Plaag. Natuurlijk moesten de eerste weken worden gebruikt om de afdeeling be hoorlijk te voorzien van wapenen, kleeding, enz., waarbij niet vergeten mag worden het oprichten van een nieuw korps muzikanten, onder leiding van den later met zooveel eere genoemden Kapelmeester Dunkler. Op 29 Juli 1830 had op de Maliebaan eene wapen schouwing plaats over het ie en 30 Baton, en over het Instructie Baton, door Z. M. den Koning met deszelfs zonen en de Prinsen Willem en Albert van Pruissen. Het oproer te Brussel (25 Aug. 30) en de daarop noodzakelijke krijgsverrichtingen zullen wij niet behandelen. Wie de glorierijke dagen van dien tijd zou willen be- studeeren, moeten wij verwijzen naar de geschiedkundige werken daarover verschenen; men zal dan met trots gewaar worden hoe kranig onze flinke Grenadiers zich de hun opgelegden taak hebben gekweten. ien December 1835 keerde de Afd. Grenadiers in onze stad terug, om in 1839 nog weer een korten tijd naar de grenzen te gaan, totdat den 11 Juli van dat jaar het Veldleger ontbonden was. Den óen Maart 1841 kreeg de Afdeeling den naam van Regiment.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1904 | | pagina 347