358 2'12 °/o, Volgens HET NATIONAAL TOONEEL, ENZ. Het werd afgestaan met faculteit en macht aan voor- noemd gebouw zoodanig te vertimmeren en te melioreeren, als zij zullen geraden oordeelen tot het approprieeren van gezegden schouwburg, alles voor rekening en risico van voornoemde burgers of voor diegenen, die in der- zelver plaats mochten subsisteren of succedeeren en tot verplichting tot vergoeding van den erfpacht en ver pondingen, die op het gebouw rusten. Aan de gegadigden werd een termijn van beraad gedurende veertien dagen gegund. Bij deze acte werd dus een servituut op het gebouw gevestigd, om dit gedurende 99 jaren als schouwburg te bestemmen. De nieuwe eigenaren schijnen den tijd niet ongebruikt te hebben laten voorbijgaan. Blijkens het rapport der gemeentecommissie van 12 Febr. 1863, dat tevens een overzicht geeft van den financiëelen toestand sinds de dagen der oprichting blijkt dat de negotiatie- leening, groot 129,300, op den rentevoet van binnen betrekkelijk korten tijd volteekend was. andere door mij geraadpleegde bronnen, zou de oor spronkelijke leening f 100.000 hebben bedragen. Het verschil in het bedrag kan wellicht daaruit verklaard worden dat het ontbrekende later onderhands geplaatst werd, hoewel ik dit nergens vermeld vind. De aandeelen waren gedeeltelijk in blanco en gedeeltelijk op naam, naar verkiezing. De aandeelhouders moesten zich daar omtrent vóór 1 Mei verklaren bij den notaris H. Swaan, die op de Veerkade n°. 101 woonde. In het gebouw werd ook een sociëteit gevestigd, waarvoor een afzon derlijke contributie verschuldigd was. Ieder aandeel gaf recht op twee plaatsen. De overige werden verhuurd voor de volgende prijzen, welke voor den toenmaligen tijd hoog konden worden genoemd, namelijk Balcon 4, Loges iste rang 3, Parquet en Baignoires f 2.10,

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1904 | | pagina 375