375 van verbouwing in, waarvan de kosten op/65.000 werden begroot en waardoor ruim 260 zitplaatsen zouden worden gewonnen. Er werden voor vernieuwing van machineriën, decoratiën en verwarmingstoestellen nog eenige duizenden aan gevraagd, zoodat het geheel een uitgave van ƒ82,661.16 zoude vereischen, die door den Raad bewilligd werden. Hiermede was men weder voor eenigen tijd geholpen, maar een afdoende verbetering was het niet. Het gebouw had een vervallen en verwaarloosd aanzien. Men had in het midden der rotonde die de beide vleugels verbindt, een deur gemaakt met een gewone lantaarn daarboven, waardoor de architectonische geleding op willekeurige wijze doorbroken en het voorkomen van het gebouw geschonden werd. Van de tympans was er een met cement dicht gestreken en de ander nog kortelings geleden met planken bespijkerd. Slordiger en onhebbelijker kon het niet. De entrée der koninklijke loge bevindt zich in een smalle zijstraat, met een groot urinoir in de onmid dellijke nabijheid, zoo of liever eenige ingang vleugels verlegd, waar vóorhuis, dat, ter wille twee helften is gesplitst vrouwelijke bezoekers het slijk van de straat wordt binnen gesleept, door een half geopende deur naar binnen moet dringen om de controle te passeeren. Een nieuwe vestibule is dringend noodig waar het bureau van controle gezeteld is en waar de bezoekers zich kunnen verzamelen, om zich van daar naar de verschillende rangen te verspreiden. Het innerlijke is in overeenstemming met het uiterlijke. Men moet om de lager gelegen rangen te kunnen bereiken een aantal trapjes afdalen, die, vooral bij brand, een groot gevaar opleveren. Men heeft met de kleine ruimte ordinair mogelijk. De hoofdingang, van het publiek is naar een der men door een smal en trekkig van het bespreekbureau nog in en waar tot groot ongerief der HET NATIONAAL TOONEEL, ENZ.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1904 | | pagina 396