385 EEN EN ANDER OVER DEN HAAGSCHEN SCHOUWBURG. Haagsche Schouwburg. 100.000 werd gesloten om het gebouw in behoorlijken staat te brengen, en als eerste commissarissen van den nieuw opgerichten Schouwburg traden op de heeren P. van Herzeelen, F. van der Goes, Fannius Scholten, C. van Doeveren, A. Sloet tot Oltruytenburg en Otto van Bijlandt. Er werd behoorlijk vaart achter het werk gezet en men was in het voorjaar van 1904 gereed, met het gevolg dat de Fransche troep Zaterdag 28 April zijne laatste voorstelling in de Casuariestraat kon geven met le Médecin Turc, opera van Nicolo, le Vieux Comédien, comédie, en le Maitre de Musique, scène épisodique, chanté par M. Francois Tobi. Maandag den 30 April 1804 werd de Nieuwe Haagsche Schouwburg geopend. In de volgende advertentie in de Haagsche Courant van 16 April 1804 werd daarvan vooraf den volke kond gedaan Word geadverteerd, dat de Nieuwe Haagsche Schouw burg, op den 3osten April zal worden geopend, en dat door de Deelnemers op een door hun eigenhandig onder- teekend Billiet, voor ieder Aandeel zullen kunnen worden Gehuurd twee Plaatzen, waartoe in den Schouwburg zal worden gevaceerd Maandag en Dingsdag, den 23Sten en 24Sten April des Voormiddags van 10 tot 12, en des Namiddags van drie tot vijf uurenzullende des Donder dags en Vrijdags, den 26 en 27 April, van 10 tot 1 uuren worden gevaceerd tot het Verhuuren, der dan nog overig zijnde Plaatzen. De Deelnemers welke voor de 2, 3, 4, 5 en 6de Representatie wederom voor ieder Aandeel twee Plaatzen verkiezen te Huuren, worden verzogt daarvan bij een Billiet kennis te geven, tot den Ontvangst van welke 25

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1904 | | pagina 408