’s-GRAVENHAGE GEDURENDE DE I9DE EEUW. 30 Eenigermate met de vervorming van dit kwartier staat in verband de nieuwe aanbouw in het Kleine Veentje met Regentesselaan en aangrenzende straten; wie de Regentesselaan heeft uitgevonden weten wij niet, maar het moet een moedig man zijn geweest, want toenmaals giste bijna niemand het succès dat thans reeds na korte jaren is bereikt. Toen de zeeheldenbuurt versierd was met het Prins Hendriksplein en de gelijknamige straat westwaarts voerde, kregen de verdere namen een dinas- tieken geur; op de Weimar- en Emmakaden volgde de Weimarstraat die Koningsplein met de Regentesselaan verbindt en thans reeds doorloopt tot de Beeklaan, terwijl beide lanen door tal van straten met werktuigkundige en natuurkundige namen verbonden zijn en nog worden daar wordt de Loosduinsche grens reeds overschreden. Het nog niet tot zijn recht gekomen Saksen-Weimarlaantje, de Aschstaal, de Gasfabriek en de kaden langs het Ver- verschingskanaal vormen hier nog de scheiding van de allernieuwste buurt en de iets oudere straten, hetgeen stellig spoedig zal veranderen nu de Elandsloot is gedempt. Een andere ondernemer waagde zijne kansen op de terreinen achter Koningskade en Dierentuin, waar ook een voorname wijk werd afgebakend; de Nassaubuurt werd aangelegd, enkele kranige huizen verrezen, maar deze onderneming vlotte aanvankelijk niet zoo grif als Duinoord, doch nu de Jan van Nassaustraat aan beide zijden bijna geheel volbouwd is, schrikt de noordoostenwind de lief hebbers minder af en zijn nieuwe reeksen huizen in aanbouw. Ten slotte komt het Bezuidenhout weder aan de beurt en werkelijk is het verrassend om te zien hoe onder de beschermende namen van Indische landvoogden en beroemde personen een nette kleine stad verrezen is daar waar het vriendelijke Boschlust ons vroeger begroette het eenigszins afgelegen dorpsbuurtje is door den vroolijken

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1904 | | pagina 41