392 een en ander over den haagschen schouwburg. Monument in het Willemspark, waren er dames die weigerden mede te doen, omdat, naar hare opvatting, het een fatsoenlijke vrouw niet pastte op de planken te verschijnen. Een der eerste particuliere concerten in den nieuwen Schouwburg werd gegeven in de maand Januari 1805. Het was een Grand Concert, vocal et instrumental, waarop o.a. werd uitgevoerd: „L’automne, un des quatre saisons du célèbre Haydn, dans la quelle MUe. Lobé, Madme. Goossens, Ms. Milord et Tobi chanteront les principales scènes”, gelijk de aankondiging luidde. In dat zelfde jaar gaf Don Alexandre Boucher, membre de l’Académie Royale, Violon Solo de la Chambre et de Ia Chapelle de S. M. Ie roy d’Espagne, kennis aan de Hagenaars dat hij Woensdag 11 September een concert zou geven in „Ia Salie du Théatre francais, lequel sera illumine par extraordinaire”; hij zou uitvoeren „plusieurs pièces de sa composition et son épouse se fera entendre sur la harpe et sur le pianoforte, de même que Mr. Navoigille, chef d’orchestre de la Loge Olympique et des Sublimes Concerts de Qéry a Paris.” Het merkwaardige van dit concert was dat het ’t eerste is waaromtrent de Haagsche Courant een verslag al was het dan zeer klein gaf. Alle andere concerten bleven ook nog lang daarna, onbesproken, op eene enkele uitzondering na waarvan later ook nog even melding gemaakt zal worden. Het verslagje luidt aldus: „Don A. Boucher heeft op gisteren-avond zijn aangekondigd groot Concert alhier op den Haagschen Schouwburg gegeven. Een onvoorziene omstandigheid, de mislukte Luchtreize, was den virtuoos dusdanig nadeelig, dat hij zijne onkosten nauwelijks heeft kunnen goed maken, hebbende evenwel het innig genoegen gehad dat het kleine doch aanzienlijk getal zijner toehoorders ten uiterste voldaan waren over de uitvoering. Men heeft reden te denken dat hij nog-

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1904 | | pagina 416