EEN EN ANDER OVER DEN HAAGSCHEN SCHOUWBURG. 397 hetzelfde per maand als bij de Kamermuziek, Md Bousigue slechts 33 6—io23, wat ook de zangers ontvingen, behalve de basse-taille Reindre wien evenals MUe. Lobé f 41 13 51/s uitbetaald werd. De directeur van deze kapel was Plantade, in zijn tijd een man van naam, ook opera-componist. Zijn salaris bedroeg 6000 per jaar. Het waren waarschijnlijk de niet-zingende artisten van het Théatre Francais, die hier blijvende den troep vormden, die als „Les Comédiens ordinaires du roi” voorstellingen bleef geven, maar geen opera’s. „L’administration a l'honneur de prévenir le Plublic que la Comédie doit rester a la Haye”was de kennisgeving die na het vertrek des Konings gepubliceerd werd. Van deze schoone gelegenheid gebruik makende, komt in r8o8 onze oude vriend Meissner, de vroegere onder nemer in de Casuariestraat, zich weder aanmelden, met een opera-troep. En den 3 November opende hij het Théatre of Spectacle Francais de la Haye, met eene vaudeville en de opera Paul en Virginie van „Schreutzer” (Kreutzer), waarin MHe. Pierson de rol van Virginie en Mr. Floricourt, haut-contre, die van Paul vervulde. Sedert gaan weder regelmatig de voorstellingen door. Van de woensdag-avonden werd nogal eens gebruik gemaakt door een Amsterdamschen troep onder directie van Dessauer. Zoo werd 8 Maart 1809 door de Amster- damsche Hoogduitsche Joodsche jonge Tooneelisten, élèves van den heer J. H. Dessauer, gegeven „Der Baum der Diana, opera 3 acten van Martini”, en den 8 Juni door ditzelfde troepje kinderen van 7, 8 en 9 jaar, „Der Verliebte Ambtmann, oder das gestorbene Lammchen”, 1 bedr. van B. Koch. In het voorbijgaan worde hier nog even vermeld dat in het jaar 1809 in den Schouwburg concerten werden gegeven door twee artisten, de eerste eene jeugdige

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1904 | | pagina 421