Bij de annonces van eene andere Gala-voorstelling in het jaar 1812 werd medegedeeld„La salie sera éclairée en bougies”. francais de la Haye beheeren. In dit jaar werden twee gratis-voorstellingen gegeven „par ordre” en nogwel „Grand Gala.” 'j De eerste maal „en réjouissance de la Fête donnée pour S. M. Ie Roi de Rome, Dimanche 9 Juni, a deux heures, trés précises”. Men gaf de ie representatie van la Rosière de Salency, ou la vertu recompensée, opéra en 3 actes et a grand spectacle, van Grétry. De tweede gala-gratisvoorstelling had plaats den 15 Augustus „en réjouissance de la naissance de S. M. l’Empereur et roi.” Gegeven werd Le Calif de Bagdad van Boieldieu. Ook had Meissner nog het genoegen te mogen mede- deelen„Les fètes qui auront lieu pendant le séjour de Leurs Majestés Impériales et Royales dans cette ville exigeant beaucoup de préparatifs au Théatre, il y aura relache Demain Samedi 12 Octobre”. Den 24 October kwam Bonaparte met zijne vrouw in den namiddag ten half vier uur in den Haag, maar van eene gala-voorstelling gedurende hun verblijf vond ik niets. Met Januari 1812 te beginnen, schijnen de fransche artisten Meissner ontrouw te zijn geworden, althans van die maand af annonceerden zij zich steeds als „Les artistes sociétaires du Théatre franqais”, en er werden dit en het volgend jaar onophoudelijk benefiet-voorstellingen gegeven. Als artisten worden in deze jaren genoemd o.a. de dames Schaffner, Sarda, Madinier (la gentille Madinier) en de heeren Micolleff, Milord, Floricourt. De volgende opera’s werden gegeven Adolf et Clara, van Dalayrac, Le Médecin Turc, en Cendrillon, van Isouard, Panurge dans l’ile des lan ternes, van Grétry, Palma, oule voyage en Grèce, van Plan- tade, Les deux Edmon, van Gaveaux, enz. Voor Zaterdag 9 Mei 1812 werden aangekondigd „Rentrée de leur spectacle 400 EEN EN ANDER OVER DEN HAAGSCHEN SCHOUWBURG.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1904 | | pagina 424