et les debuts de M. M. Gennevoise et Louis Silvain”, en toegezegd „les nouveautés les plus agréables et les plus en vogue”, als Jean de Paris, Les habitants des Landes, Le Fandango, L’Auberge de Bagnères, lis sont chez eux, Le petit Fifre, etc. Nog werden o. a. gegeven in 1813, Les époux mécontants (Cimarosa), Joseph (Méhul), Richard Coeur de Lion (Grétry), Jeunesse du jeune Flenry (Méhul), Le mariage secret (Cimarosa), Les deux journées (Chéru- bini), en aangekondigd werd de ie opvoering van le Prince de Catane, van Nicolo. Er was deze beide jaren veel leven in de exploitatie van het Theatre francais. Er werden bals gegeven na afloop van de voorstellingen om elf uur. De benefice voorstellingen werden op allerlei wijzen aangekleed. Bij een benefiet voor Mr. Micollef en Mad. Schaffner op 23 Januari 1812 werkte Mad. Bayer, ic chanteuse van het théatre francais d’Amsterdam mede en het orkest werd versterkt met MM. les Musiciens du i8nle Régiment. Bij een ander benefiet, 27 Februari, dat van Mad. Laurent, comédienne, speelden haar zoon en de ie viool en directeur de l'Orchestre, Mr. Welsch, eene symphonic concertante. Een spectacle coupé dus. Bij gelegenheid van haar benefiet en dat van M. Raimond, speelde au second acte, pendant la fète du tournois, in Palma, MIL Madinier een solo op de harp, la Chasse, de Pollet. Donderdag 12 Maart maakte men het nog erger. Men gaf les Deux Edmon en la Partie Carrée, en tusschen de beide stukken, werd geannonceerd, „zal de heer Cornillot, professor in de natuurkunde, opvolger van den vermaarden Pinetti, en directeur van een vermakelijk natuur- en scheikundig schouwtooneel, de eer hebben eene vertooning te geven van de nieuwste en bewondering- waardigste soort.” Hij zou doen de „nieuwste proeven over de electriciteit, de magneet, de termolamp, de 26 EEN EN ANDER OVER DEN HAAGSCHEN SCHOUWBURG. 4OI

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1904 | | pagina 425