EEN EN ANDER OVER DEN HAAGSCHEN SCHOUWBURG. 405 al heel treurig geworden te zijn, want men ging het nu probeeren met een zekeren Francois Joseph, die als administrateur-gérant zou optreden. Hij annonceerde den 13 October bezig te zijn een troep te vormen die Operas Comiques, Vaudevilles en Comédies zou op voeren, te beginnen met 1 November d.a.v. Dit lukte hem niet, zoodat hij er zich toe bepaalde van 11 December 1828 tot 11 April 1829 alleen Comédies en Vaudevilles te geven. Daarna sloot hij eene overeenkomst met het Duitsche gezelschap te Amsterdam om hier opera’s in het Duitsch te komen opvoeren. Dientengevolge kreeg men hier o.a. Die Italiener in Algier, van Rossini in het Duitsch te genieten. Deze directeur schijnt alles behalve een „schüchterner Joseph” te zijn geweest. Met zeer verregaande vrijmoedigheid liet hij de volgende adver tentie in de Staatscourant van Dinsdag 26 Mei 1829 plaatsen: „Haagsche Schouwburg. Groote buitengewone Voorstelling, gepaard gaande met een Groot Vocaal en Instrumentaal Concert, gegeven en geëxce- cuteerd door de Heeren Koninklijke Muzykanten dezer stad, onder directie van den Heer Lubeck, vereenigd met de Heeren Blondin met deszelfs kunstrijders, en den Heer Niemeczek en diens troep van acrobaten, ter benefice van den Heer Joseph, gewezen Directeur van de Fransche tooneellisten alhier”. Die combinatie van de pas opgerichte Koninklijke Kapel 2), een waar keurkorps van musici, met kunst- Van 1815 tot in 1850 werden geregeld advertentiën van de Fransche Opera, zoowel als van den Hollandschen troep in de Staatscourant opgenomen. Ook het Diligentia-concert heeft jaren lang in de Staatscourant geadverteerd. 2) De Koninklijke Hofkapel was bij besluit van Koning Willem I van 25 Februari 1829 tot stand gekomen. Door Lubeck, den directeur, samengesteld uit de beste artisten der residentie, aangevuld met virtuosen uit den vreemde, heeft

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1904 | | pagina 430