KRONIEK VAN HET JAAR I903. 425 25 V 26 M 27 28 29 V 31 V 3 V 7 14 17 worden de laatste lichtingen der militie opgeroepen. Eervol ontslag verleend aan den Gemeente-Apothe- ker de Heer G. de Man met ingang van 1 Mei 1903. De Gemeenteraad neemt in behandeling het voorstel tot aankoop van grond aan de Laan van Meerder- voort voor den bouw van een gymnasium. De Gemeenteraadbesluittotafkoop vanhethoefstag- geld, verschuldigd voor Gemeente-eigendommen, gelegen in den Noordpolder. De Gemeenteraad besluit tot aanvaarding van een door wijlen den Heer A. A. des Tombe ten behoeve van het Gemeente-museum besproken legaat, be staande in een gobelin behangsel, 8 schilderijen en 3 miniaturen. De Eetw. Heer H. N. Colla benoemd tot kapelaan aan de Kerk van de H. Agnes. Onder vele blijken van belangstelling viert de Kunstschilder J. G. Smits, eerelid van „die Haghe”, zijn 8osten verjaardag. Benoemd tot Directeur van den Gemeente-telephoon de Heer H. E. Bunnik. 21 Januari. Pastoor van Erven Dorens benoemd tot Pastoor van de St. Jacobus Kerk en tot Deken van ’s Gravenhage. Pastoor J. P. M. A. Binnenwiertz benoemd tot Pastoor van de Kerk van het H. Hart. Overleden Jhr. J. van Heurn. 48 jaar, Civiel- Ingenieur en Directeur van de Zuid-Holl. Electrische Spoorwegmaatschappij te ’s Gravenhage. Dr. T. Lewenstein, Opperrabbijn bij de Ned. Israëlitische Gemeente benoemd tot Groot-Rabbijn van Denemarken. Jhr. Mr. J. F. Schuurbeque Boeije, Vice-President der Rechtbank, wordt tot President en Jhr. J. W. Quintus tot Vice-President der Rechtbank benoemd. Plechtige Lijkdienst in de St. Jacobus Kerk voor Mgr. Dr. H. J. A. M. Schaepman. Lees- en Kunst-avond van de Vereeniging „die Haghe”. Staking van de machinisten en het personeel van de Holl. Spoorweg-maatschappij; van ’s middags 4 uur tot ’s avonds 10 uur rijdt geen enkele trein. 2 Februari. Met het oog op den gespannen toestand des lands

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1904 | | pagina 453