KRONIEK VAN HET JAAR I903. 427 6 IJ 10 tl T5 16 19 20 24 26 Ridder de van der Schueren, die wegens gezond heidsredenen aftrad, gekozen werd de Heer C. H. Peters, rijksbouwmeester. Voordracht van den Heer J. J. van Nieukerken over den Wittenburg onder Wassenaar Het 2e regiment Veld-Artillerie geeft een ruiter feest in de manege der Frederiks-kazerne. H. M. de Koningin en Z. K H. de Prins der Nederlanden wonen eene manoeuvre bij, door het regiment Grenadiers en Jagers uitgevoerd in de vlakte van Waalsdorp. In de Tweede Kamer der Staten-Generaal hebben de aangekondigde interpellaties der Heeren Mees en Troelstra plaats naar aanleiding der Spoorwegstaking op 31 Januari 1.1. Mr. T. H. J. Tavenraat, Griffier der Provinciale Staten van Zuid-Holland, viert zijn vijf-en-twintig- jarig ambtsjubileum. Overleden Mr. S. C. H. Nederburgh, 74 jaar, oud-lid van den Raad van Ned. Indië. Overleden C. W. Mieling, 88 jaar, Oud-Directeur der Landsdrukkerij. De Kerk van de H. Agnes ingezegend door den Deken van ’s Gravenhage J.M. van Erven Dorens. Benoemd tot Gemeente-apotheker A. H. Scherin. De Gemeenteraad besluit tot aanvaarding vaneen door Mevr. W. van IdsingaBaresse van Hogendorp ten behoeve van het Gemeente-museum aange boden schilderij van de hand van J. F. Hoppen brouwers. Besloten wordt tot stichting van eene electrische centrale, overeenkomstig de plannen van den ingenieur N J. Singels. De Oranje- Nassaustraat krijgt als naam „Loosduinsche Weg”. Overleden J. H. Weissenbruch, 78 jaar, bekend landschapschilder. Overleden Mr. E. Belinfante, 53 jaar, journalist, Directeur van het Ned. Correspondentiebureau voor Dagbladen te ’s Gravenhage. Feestelijke viering in de Gröote Kérk van het 25- jarig bestaan der „Stui vers vereeniging ten bate der vier christelijke scholen.” Dr.J A.Gerth van Wijk en Dr. Posthumus Meyer treden als sprekers op. 4 Maart.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1904 | | pagina 455