KRONIEK VAN HET JAAR I903. 429 14 April. n l6 21 25 25'27 April. Mei 4 7 V 16 en exploiteeren van electrische stroomlevering verleend tot het bouwen eene inrichting voor te Scheveningen. Aan eene nieuwe straat nabij het Frankenslag te Scheveningen wordt de naam Paulus Buys- straat gegeven. H. M. de Koningin en Z K. H. Prins Hendrik keeren weder naar het Loo terug. Opening in het Kon. Zoöl. Bot. Genootschap van het Natuur en Geneeskundig Congres. Overleden Y. Ykema, 63 jaar, hoofd eener gemeenteschool aan het Alexanderplein. Overleden J. W. F. Ridder Huyssen van Katten- dijke, 59 jaar, Kamerheer van H M. de Koningin en sedert October 1884 lid van den Gemeenteraad. Johan Gram, schrijver o.a. van ,,’s Gravenhage in de 19e eeuw”, wordt ter gelegenheid van zijnen jOsten geboortedag te zijnen huize door tal van vereerders gehuldigd. Buitengewoon lage waterstand in de grachten ten gevolge van den doorbraak van eene der waterkeeringen van den Kethelpolder. Gouden jubelfeest van de Nederlandsche Evan- gelistische-Protestantsche Vereeniging. De Gemeenteraad aanvaardt de door de erven van den Heer A. A. des Tombe aangeboden zilveren bokaal met oorkonde, 30 September 1865 aan wijlen den schoolopziener Jhr. Mr. J. de Witte van Citters aangeboden door onderwijzers en onderwijzeressen in het voormalig eerste school district Pater C. E. M. Bonnike SJ.. kapelaan van de St. Theresia Kerk, benoemd tot pastoor te Nijmegen. In zijne plaats alhier benoemd Pater L. Broekman S.J. Mr. Th. A. Sannes benoemd tot raadsheer in het Gerechtshof. In het voormalig paleis Buitenrust wordt eene tentoonstelling geopend van schilderijen, prenten enz., betrekking hebbende op Den Haag in de negentiende eeuw, georganiseerd door de Ver eeniging „die Haghe”.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1904 | | pagina 457