43° KRONIEK VAN HET JAAR I903. 18 Mei. 19 Juni. 6 7/9 9 24 V 28 30 V 6 7 20 v 26 w V Juli. 15 22 I 4 Herdenking van de Vredesconferentie door den Bond „Vrede door Recht''’ in den Haagschen Kunstkring. De Gemeenteraad besluit tot reorganisatie van de politie. Overleden J. F. E. Giese, oud 80 jaar, leeraar in de violoncel aan het Kon. Cons, voor muziek. Overleden de Reverend Edward Brine, oud 91 jaar, emeritus predikant bij de Engelsche gemeente. De parochie van O. L. V. Onbevl. Ontvangenis (Kerk aan de Elandstraat) viert haar vijfen twintigjarig bestaan. Overleden J. M. Asmus, oud 80 jaar, sedert 1848 Kapitein-Kwartiermeester der d. d. Schutterij. Veertig-jarig bestaan van den Dierentuin. De Gemeenteraad besluit tot opruiming van een stadspomp aan de Veenkade, en tot het huren van het perceel Riviervischmarkt 2 tot het daarin vestigen van afdeelingen van de Gemeente secretarie. Jhr. Mr. P. R. Feith viert zijn 25-jarig ambts jubileum als raadsheer in den Hoogen Raad. Sluiting van de Tentoonstelling „den'Haag in de XlXe eeuw” op buitenrust. Gekozen tot Opperrabbijn voor ’s Gravenhage en ressortale Gemeenten de Heer A. van Loen, Opperrabbijn te Groningen. De Gemeentelijke telephoondienst geopend. Excursie van een tiental leden van „die Haghe” naar Zutphen ter bijwoning van de vergadering van den Oudheidkundigen Bond. Overleden C. H. van Vloten, emeritus-pastoor van de oud-Katholieke gemeente. Dr. F. van Gheel Gildemeester viert zijn zilveren feest als predikant der Ned. Herv. Gemeente te ’s Gravenhage. De Gemeenteraad besluit tot den aanmaak op den aschstaal van eene gelegenheid tot het be waren van opgevangen honden. In de internuntiatuur wordt door Deken J. M. van Erven Dorens eene H. Mis opgedragen voor

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1904 | | pagina 458