KRONIEK VAN HET JAAR I903. 431 26 Juli. 27 29 15 17 25 2 4 V 5 10 12 14 15 de zielerust van Z. H. Paus Leo XIII, bijgewoond door vele autoriteiten. Overleden A. L. Baron van Plettenburg, oud 58 jaar, sedert vele jaren lid der redactie van het Vaderland. Overleden F. de Klopper, oud 56 jaar, Com missaris van Politie. Overleden J. Turk, oud 55 jaar, hoofd-ingenieur bij het Dep. van Marine, ridder van de orde van den Nederlandschen Leeuw. Vijf-en-twintig-jarig ambtsjubileum van Mr J. J. van Geuns. President van het Gerechtshof als raadsheer in dat College. Pastoor Binnewiertz van de Kerk van het H. Hart viert zijn zilveren priesterfeest. De Gemeenteraad besluit tot het opruimen van drie stadspompen, staande resp. bij perceel Schoolstraat no. 2, bij de zeevischbanken en op de Schedeldoekshaven, hoek Heemstee. Benoemd tot Directeur van de te stichten elec- trische centrale N. J. Singels. Overleden P. J. C. Gabriel, oud 75 jaar, kunst schilder. 1 September. De Gemeenteraad kent aan de Vereeniging „Hulp aan Zuigelingen” eene subsidie toe van ƒ750 ’sjaars. Vergadering van den Bond van Hoofd-commissa- rissen en Commissarissen van Politie in Nederland. Komst hier ter stede van Jacques Lebaudy, „Keizer der Sahara”. Inwijding der Canisiusschool in de Da Costastraat. De brug over de Singelgracht in het verlengde van de Gedempte Prinsegracht wordt in gebruik genomen. Overleden Jhr. G. J. van Tets, kamerheer van H. M. de Koningin-Moeder. Sluiting van de zitting der Staten-Generaal op de gewone wijze. Opening van de Internationale Paarden-tentoon- stelling in de Malibaan. Opening van de zitting der Staten-Generaal door H. M. de Koningin op de gewone wijze. ii Augustus.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1904 | | pagina 459