KRONIEK VAN HET JAAR I903. 433 9 17 V 18 22 23 ir 26 28 3/4 November. Lees- en Kunstavond door „die Haghe” georga niseerd in het gebouw „de Vereeniging” in dé Willemstraat. Overleden C. A. M. van Vliet, oud 66 jaar, Directeur van de courant het „Vaderland”. Benoemd eene speciale raadscommissie in zake het vraagstuk van de reorganisatie van de brand weer. De Gemeenteraad besluit tot verpachting van de visscherij in eenige wateren der Gemeente. Aan de straat, loopende langs het Afvoerkanaal wordt de naam Suezkade gegevenaan eene straat, daaraan evenwijdig, die van Archimedes- straataan eenige straten evenwijdig aan de Laan van Meerdervoort die van Galvanistraat, Snelliusstraat en Voltastraat; aan eene straat tusschen de Groot-Hertoginnelaan en de Beek- laan ten zuiden van het Hoofdstoomgemaal der rioleering, die van Morsestraat. Feestelijke samenkomst in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen, gehouden door de Vereeniging „Bijbel, Oranje en Nederland” ter herdenking van den dag, waarop Nederland 90 jaren geleden zijne onafhankelijkheid herkreeg. Jhr. Mr. P. J. van Swinderen, Commissaris der Koningin in Drenthe, benoemd tot vicc-President van den Raad van State. Tengevolge van een hevigen storm strandt een Oostenrijksch Barkschip, de „Henriëtte” ge naamd, nabij het Wandelhoofd te Scheveningen; de opvarenden worden gered. De Gemeenteraad beslist gunstig op het verzoek van de Vereeniging „Kinderkleeding” om eene subsidie van 5000 per jaar. Aan twee nieuwe straten op het terrein der voormalige villa Duinlust aan den ouden Scheveningschen Weg worden de namen Helmerstraat en Doornstraat gegeven. Pastoor Snickers van de St. Agnes Kerk be noemd tot Regent van het Seminarie „Hageveld”. Als zijn opvolger alhier benoemd Pastoor C. C. Vermeulen.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1904 | | pagina 461